Ciężarówka wywróciła się zakręcie. Kilka godzin utrudnień na węźle S2 z S8

Aktualizacja:
Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Utrudnienia na łącznicy tras S8 i S2
Utrudnienia na łącznicy tras S8 i S2TVN24
wideo 2/2
TVN24Utrudnienia na łącznicy tras S8 i S2

W czwartek nad ranem na węźle Opacz przewróciła się ciężarówka przewożąca stal. Zablokowana była łącznica tras S8 i S2.

Jak poinformował reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz, do zdarzenia doszło około godziny 4 na węźle Opacz, na łącznicy tras S8 i S2 w kierunku węzła Konotopa. - Na łuku ciężarówka uderzyła w barierki i przewróciła się na bok. Samochód przewoził około 20 ton stali. Łącznica jest zablokowana - powiedział Węgrzynowicz.

Na miejscu pracowali strażacy, m.in. z OSP Raszyn. Jak przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w komunikacie, nie ma informacji o poszkodowanych. Drogowcy ostrzegali, że utrudnienia mogą potrwać do godziny 8. Po godzinie 7 Węgrzynowicz ostrzegał jednak na antenie TVN24, że utrudnienia mogą potrwać dłużej. - Trwa próba postawienia pojazdu na koła, ale najpierw trzeba usunąć ładunek, który rozsypał się na jezdnię - poinformował.

W trudnej sytuacji znaleźli się kierowcy, którzy wjechali już na jezdnię boczną trasy S8, ale nie mogli jechać zgodnie ze swoim planem w stronę Poznania. Kierowani byli na obwodnicę, w kierunku Ursynowa. Zawrócić mogli na węźle z aleją Krakowską.

Po godzinie 10 GDDKiA poinformowała, że utrudnienia zostały zakończone.

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości