Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

TVN Warszawa | Ulice

Wyprzedzał na podwójnej ciągłej, zignorował autobus. "Zwróciłem mu uwagę, pokazał mi środkowy palec"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Kier / Kontakt24Niebezpieczna jazda na trasie Nieporęt-Warszawa

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie z trasy Nieporęt-Warszawa, na którym widać kierowcę volkswagena wyprzedzającego na podwójnej ciągłej. - Dogoniłem go na pasach i błysnąłem światłami, żeby dać mu znać, że jego zachowanie jest niewłaściwe. W reakcji ten kierowca opuścił szybkę i pokazał mi środkowy palec - opisuje Reporter 24.

Jak podaje Pan Jacek, który jest autorem nagrania, zdarzenia miało miejsce w sobotę na trasie Nieporęt - Warszawa. - Jechałem za autobusem. Ponieważ pokonuję tę trasę dość często, to wiem, że to jest newralgiczny punkt, bo obok znajduje się osiedle, przejście dla pieszych i zaraz za nim przystanek, dlatego zwolniłem - relacjonuje.

W pewnym momencie kierowca zauważył w lusterku samochód. - Pędził około 80 kilometrów na godzinę i na podwójnej ciągłej, na łuku drogi wyprzedził mnie, a następnie autobus, który zjeżdżał już w zatoczkę przed przystankiem. W ogóle nie zwrócił uwagi, że tam jest przejście, że ktoś mógłby do tego autobusu biec - zwraca uwagę Pan Jacek.

"Pokazał mi środkowy palec"

I dodaje, że po tym, co zobaczył na drodze, był w takim szoku, że postanowił pojechać za kierowcą. - Dogoniłem go na pasach i błysnąłem światłami, żeby dać mu znać, że jego zachowanie jest niewłaściwe. Obok niego stał jeszcze jeden samochód. W reakcji na moją sygnalizację, ten kierowca opuścił szybkę i pokazał mi środkowy palec - opisuje Reporter 24.

Na nagraniu widać, że po zmianie świateł na zielone, kierowca volkswagena rusza i wpycha się przed jadące obok auto - po raz kolejny wyprzedza na podwójnej ciągłej i łamie przepisy.

"Na tej trasie nie tak dawno temu był śmiertelny wypadek"

Pan Jacek nie zgłosił tej sprawy na policję. Jeżdżę od 30 lat i nie wyobrażam sobie takiego zachowania. Nawet pojazdy na sygnale tak nie jeżdżą. Nie popieram i nie mogłem uwierzyć w to, co zobaczyłem. Zwłaszcza, że na tej trasie nie tak dawno temu był wypadek śmiertelny, kiedy jakiś kierowca wjechał w drzewo - podsumowuje pan Jacek.

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kier / Kontakt 24