Zderzenie auta z tramwajem. Dwie osoby były zakleszczone. Lądował śmigłowiec LPR

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zderzenie samochodu z tramwajem na Białołęce
Zderzenie samochodu z tramwajem na Białołęce Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl Zderzenie samochodu z tramwajem na Białołęce

Na ulicy Światowida auto osobowe zderzyło się z tramwajem. Dwie osoby podróżujące samochodem zostały ranne, jedna z nich ciężko. Do szpitala przetransportował ją śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak przekazał nam po godzinie 15 Maciej Jabłoński ze stołecznej straży pożarnej, zgłoszenie o wypadku strażacy otrzymali o godzinie 14.58.

- Na ulicy Światowida, w pobliżu ulicy Strumykowej, doszło do zderzenia samochodu osobowego z tramwajem. Poszkodowane są dwie osoby podróżujące autem, były zakleszczone. W momencie naszego przyjazdu jedna osoba była nieprzytomna, druga przytomna, ale ciężko ranna. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR - przekazał nam strażak.

Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl wskazał, że do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulicy Światowida ze Strumykową, w pobliżu pętli autobusowej Nowodwory. - Trwa akcja ratunkowa. Ulica Światowida jest zablokowana. Na miejscu są dwie karetki pogotowia, policja i nadzór ruchu Zarządu Transportu Miejskiego - relacjonował nasz reporter.

Poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala. - Jedną przetransportowano śmigłowcem, a drugą karetką pogotowia - powiedział Węgrzynowicz.

Rafał Rutkowski z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji przekazał, że tramwaj zderzył się z samochodem marki Kia.

"Z powodu zdarzenia w rejonie skrzyżowania Światowida / Strumykowa tramwaje linii 2 i 17 kursują na trasach skróconych do krańca TARCHOMIN KOŚCIELNY" - informował w komunikacie Warszawski Transport Publiczny.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości