Trasa S8 zabezpieczona betonowymi barierami po tragicznym wypadku autobusu

Aktualizacja:
Autor:
katke/r/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Utrudnienia po wypadku autobusu
Utrudnienia po wypadku autobusuTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plUtrudnienia po wypadku autobusu

W miejscu, gdzie miejski autobus przebił bariery i spadł na Wisłostradę, drogowcy ustawili betonowe bariery. Kierowcy jadący trasą S8 muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

TAK WYGLĄDAŁA AKCJA NA TRASIE S8 - OGLĄDAJ NA TVN24 GO>>

"W obrębie łącznicy zjazdowej z mostu Grota-Roweckiego na S8 w kierunku Gdańska, ustawiane są bariery betonowe" - przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak wyjaśniono, pozwoli to udrożnić jeden pas ruchu na jezdni zbiorczo-rozprowadzającej, jak również naprawić uszkodzone bariery. - Drugi pas ruchu i łącznica zjazdowa pozostaną zamknięte do czasu uzupełnienia barier energochłonnych, poduszki przeciwzderzeniowej oraz oznakowania pionowego - powiedziała Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Dodała, że utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać kilka dni. - Zanim urządzenia zostaną dostarczone i zamontowane, taka organizacja potrwa kilka dni. Konkretnej daty na tę chwilę nie można podać - przekazała nam w piątek po południu Tarnowska.

- Zjazd i miejsce, gdzie zostały przerwane bariery, drogowcy zagrodzili betonowymi barierami - relacjonował w piątek rano Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. I dodał, że robotnicy zasłonili tablice informacyjną o zjeździe na Wisłostradę w kierunku Gdańska. - Tworzą się korki na moście - zaznaczał.

Kierowcy, chcący jechać w kierunku Gdańska, mogą objechać zamknięty węzeł przez węzeł Modlińska w kierunku Tarchomina i dalej przez most Północny.

Miejsce wypadkuTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Tragiczny wypadek

Po wypadku zamknięta była lokalna jezdnia trasy S8 w kierunku Bemowa od węzła Modlińska do węzła Wisłostrada. W piątek rano ta droga była już przejezdna.

Relację z wypadku prowadziliśmy na tvnwarszawa.pl >>

Do wypadku miejskiego autobusu doszło na trasie S8 na granicy Bielan i Żoliborza między godziną 12 a 13. Pojazd wypadł z estakady. Jedna połowa autobusu znajdowała się na S8, a druga złamała się i spadła na Wisłostradę. Jak podaje stołeczny ratusz, 22 osoby są poszkodowane, z czego 17 osób trafiło do szpitala. Jedna osoba zmarła.

Autor:katke/r/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości