TVN Warszawa | Ulice

Kręcą film, remontują tory i ulice. Weekend z utrudnieniami

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/ran
Źródło:
PAP
Shutterstock / UM WarszawaWeekendowe utrudnienia na stołecznych ulicach

Od piątku zmiany w ruchu na drogach. Przez weekend na Stalowej pracować będą filmowcy, a na Naczelnikowskiej rozpoczyna się remont torowiska. Drogowcy wprowadzają także zmiany na ulicach Posag 7 Panien, Światowida czy Rosoła.

Jak poinformował ratusz, w piątek i sobotę na Stalowej będą realizowane zdjęcia filmowe. W piątek w godz. 13-21.45 oraz od soboty od godz. 15 do niedzieli do godz. 3 możliwe będą utrudnienia w ruchu na odcinku od Szwedzkiej do Czynszowej. Pas w kierunku Inżynierskiej będzie całkowicie wyłączony z ruchu, natomiast na pasie w kierunku Szwedzkiej możliwe będą krótkotrwałe wstrzymania ruchu.

Objechać zamknięty fragment ul. Stalowej można ul. Strzelecką. Autobusy linii nocnych N03, N14 i N64 w kierunku Nowodworów i Dw. Centralnego będą kursowały ulicami: Szwedzka – al. Solidarności – Rzeszotarskiej – Konopacka.

Objazd zamkniętej ulicy StalowejUM Warszawa

Objazdy na Stalowej i nieczynny przejazd na Radzymińskiej

Utrudnienia na Szwedzkiej powodują pracujący tam nadal ciepłownicy. Na odcinku pomiędzy ulicami Strzelecką i Stalową został poprowadzony ruch jednokierunkowy – w stronę alei "Solidarności". W czasie zdjęć na Stalowej objazd w przeciwnym kierunku będzie prowadził ulicami: al. "Solidarności" – Rzeszotarskiej – Konopacka.

Objazd ul. RadzymińskiejUM Warszawa

W najbliższy dniach zmiany w ruchu w stolicy będą spowodowane także tym, że kolejarze będą remontować przejazd przez tory w ciągu ulic Radzymińskiej i Naczelnikowskiej. Z tego powodu od piątku przejazd będzie nieczynny. Nie będzie można bezpośrednio pojechać z Naczelnikowskiej lub tzw. starej Radzymińskiej na Radzymińską w stronę Targówka.

Niemożliwy będzie także skręt w lewo z Radzymińskiej w kierunku Naczelnikowskiej. Objazdy będą prowadziły następującymi ulicami: Radzymińska – Grodzieńska – Kosmowskiej lub Zabraniecka – Księcia Ziemowita – Rozwadowskiego. Tą drugą trasą będą kursowały autobusy linii nocnej N66. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała ok. dwóch tygodni.

Przedłużają trasę tramwajową na Winnicę

Oprócz tego ze względu na to, że Tramwaje Warszawskie budują na Białołęce przedłużenie trasy tramwajowej na Winnicę, od piątku, od godz. 10 zmieni się organizacja ruchu na Światowida. Wyłączona z ruchu zostanie zachodnia jezdnia na odcinku od ul. Strumykowej do Leśnej Polanki. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się nowo wybudowaną jezdnią wschodnią. Kierowcy przejadą na nią na wysokości Barei. Wzdłuż jezdni będzie funkcjonował ciąg pieszo-rowerowy.

Prace na ul. Posag 7 Panien UM Warszawa

W najbliższy weekend kontynuowane będą też prace wodociągowe na ul. Posag 7 Panien. Nie będzie ona przejezdna pomiędzy torami kolejowymi a ul. Szamoty. Objazd będzie poprowadzony trasą: Gierdziejewskiego – Balicka – Władysława Jagiełły – Traktorzystów – Szamoty. Trasa autobusów linii 177 będzie skrócona do przystanku Posag 7 Panien.

Prace przy POW

Od poniedziałku za to wykonawca ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy zapowiada zmianę w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Płaskowickiej i Rosoła. Tego dnia od około godz. 21 Ruch w ciągu ulicy Rosoła, po jednym pasie w każdym kierunku, zostanie przeniesiony z jezdni tymczasowej na nowo wybudowaną jezdnię wschodnią. Utrzymane pozostanie zamknięcie ul. Płaskowickiej na odcinku od Cynamonowej do Rosoła. Autobusy linii 195 i N37 pozostaną na trasach zmienionych.

Objazd ul. Rosoła UM Warszawa

Informowaliśmy także o dofinansowaniu na budowę nowego wiaduktu w ciągu ulic Żołnierskiej i Marsa:

Ulica Żołnierska po remoncie
Ulica Żołnierska po remoncieArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock / UM Warszawa

Pozostałe wiadomości