Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Ulice

"Ominął policyjną blokadę, uszkodził dwa radiowozy". Pościg zakończył się na Trasie Siekierkowskiej

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plPolicja zatrzymała kierowcę po pościgu

Nie zatrzymał się do kontroli, a w trakcie ucieczki uszkodził dwa radiowozy - tak poranną sytuację, która rozegrała się na ulicach powiatu mińskiego i stolicy, relacjonują przedstawiciele Komendy Stołecznej Policji. Jak dodają, pościg zakończył się na Mokotowie. Jeden z funkcjonariuszy oddał strzały w kierunku samochodu.

- Policjanci z Mińska Mazowieckiego przed godziną 7 chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę. Ten jednak ominął policyjną blokadę i w trakcie ucieczki Traktem Brzeskim uszkodził dwa radiowozy. Zatrzymał się dopiero w zatorze drogowym, ale zaczął ponownie uciekać - relacjonowała Gabriela Putyra z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Mężczyzna został ostatecznie zatrzymany na Trasie Siekierkowskiej nad ulicą Czerniakowską. - Policja wykorzystała broń. Mężczyzna ma około 30-40 lat. Jeszcze wyjaśniane są okoliczności jego zatrzymania - dodała policjantka.

Policjant oddał strzały w kierunku samochodu

Więcej informacji przedstawił nam rzecznik prasowy policji w Mińsku Mazowieckim Marcin Zagórski.

- Policjanci otrzymali zgłoszenie o podejrzanie zachowującym się mężczyźnie na jednej ze stacji paliw w powiecie mińskim. Chcieli dokonać kontroli, ale kierowca się nie zatrzymał. Ścigali go do mostu Siekierkowskiego w Warszawie, gdzie z uwagi na duży ruch pojazdów uciekający zatrzymał się. Wówczas jeden z policjantów podbiegł do jego samochodu, kierowca mimo tego ruszył. Wtedy funkcjonariusz oddał strzały w kierunku citroena i kierowca ostatecznie się zatrzymał. Nikt nie został ranny. 39-latka zatrzymano, wyjaśniane będzie, dlaczego nie chciał zatrzymać się do kontroli. Był trzeźwy - przekazał nam policjant.

Jak informował reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński, zatrzymany został zakuty w kajdanki i trafił do policyjnego radiowozu.

- W samochodzie, którym jechał, widać wybitą szybę od strony kierowcy. To citroen, ma przebite dwie opony i otarcia: na boku z prawej strony i na tylnym zderzaku - mówił reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

Estakada prowadząca z Trasy Siekierkowskiej na wprost została wyłączona z ruchu na czas prowadzenia czynności przez służby.

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl