Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ochocie i Ursynowie

Na Ochocie startują prace poprzedzające przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania Grójeckiej z Harfową i Racławicką Z kolei w weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Radiowóz wjeżdża tuż przed autobus. Policja: nie wymusił pierwszeństwa

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Darek, Kontakt 24 Radiowóz wjeżdża przed autobus miejski

Kierowca autobusu miejskiego przesłał na Kontakt 24 nagranie, na którym widać, jak tuż przed jego pojazd wjeżdża radiowóz. Policja twierdzi jednak, że nie doszło do wymuszenia pierwszeństwa.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, w czwartek około godziny 13. Kierowca autobusu jechał z pasażerami ulicą Spacerową w kierunku Puławskiej. W miejscu, gdzie Spacerowa przechodzi w Goworka, jest niebezpieczny przejazd. Na nagraniu widać radiowóz, który czeka na możliwość przejazdu Spacerową, w kierunku Belwederskiej. Kiedy autobus dojeżdża do skrzyżowania, kierujący radiowozem nagle rusza. Mieści się tuż przed autobusem - o włos od kolizji.

- Byłem w szoku. Mam nadzieję, że to nagranie dotrze do ministerstwa, żeby ocenili zachowanie swoich pracowników. Miałem pełen wóz ludzi i gdybym hamował awaryjnie, doszłoby do nieszczęścia. Mam nadzieję, że będzie to przestroga - relacjonuje kierowca autobusu.

 "Nie wymusił pierwszeństwa"

O sytuację zapytaliśmy sekcję prasową Komendy Stołecznej Policji. Zdaniem mundurowych, wszystko jest jednak w porządku.

- Na nagraniu wyraźnie widać, że kierowca autobusu nie zwolnił, jak również nie hamował, co jednoznacznie świadczy, że nie przewidywał zagrożenia - zwrócił uwagę Piotr Świstak z KSP. - Zaznaczyć trzeba, że w tym przypadku prowadzący radiowóz nie wymusił pierwszeństwa - ocenił policjant.  

Źródło: tvnwarszawa.pl

mp/r