Przez Warszawę przejdą procesje. Utrudnienia w sześciu dzielnicach

Autor:
katke/b
Źródło:
PAP

W piątek wieczorem odbędzie się kilka procesji, które wyruszą sprzed warszawskich kościołów. Wierni uczestniczący w drogach krzyżowych przejdą ulicami na Mokotowie, Ochocie, w Śródmieściu, Ursusie, Wesołej i Wilanowie. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o możliwych zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Jak podał ZTM, w przypadku braku możliwości przejazdu, kursowanie pojazdów komunikacji miejskiej będzie chwilowo wstrzymywane lub będą one kierowane na trasy objazdowe.

Drogi krzyżowe w Warszawie. Trasy, godziny

Na Mokotowie drogi krzyżowe przejdą w godz. 19-20.30 od kościoła św. Szczepana trasą: św. Szczepana, Melsztyńska, Wiśniowa, Narbutta, Sandomierska, Melsztyńska, św. Szczepana; w godz. 19.30-21 kościół św. Andrzeja Boboli - Rakowiecka, Asfaltowa, Narbutta, Łowicka, Rakowiecka; w godz. 19.30-20.30 kościół św. Michała Archanioła - Puławska, Odyńca, Kazimierzowska, Racławicka, Puławska oraz w godz. 19.45-21.45 kościół św. Maksymiliana Kolbego - Gotarda, Orzycka, al. Lotników, Bełdan.

Na Ochocie w godz. 20-22 ulica Banacha (przy gmachu Geologii UW) - prof. Pogorzelskiego, Skłodowskiej Curie, Wawelska, Hoffmanowej, Mochnackiego, Grójecka, Akademicka, Uniwersytecka, pl. Narutowicza.

W Śródmieściu w godz. 19-21 kościół Najświętszego Zbawiciela - pl. Zbawiciela, Marszałkowska, al. Armii Ludowej, rondo Jazdy Polskiej, Waryńskiego, pl. Konstytucji, Marszałkowska, pl. Zbawiciela.

W Ursusie w godz. 18.30-20 kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa - Piastowska, Krawczyka, Szarych Szeregów, Markerta; w godz. 20-21.30 Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej – Zagłoby, Keniga, Wojciechowskiego.

W Wesołej w godz. 18.45-20.30 kościół św. Brata Alberta – Brata Alberta, Urocza, Rysia, Wilanowska, Brata Alberta.

W Wilanowie w godz. 18.30-20 kościół św. Elżbiety – Przyczółkowa (odc. od kościoła do placu zabaw przy ulicy Gronowej) i powrót do kościoła; w godz. 18.30-20 Świątynia Opatrzności Bożej – Prymasa Hlonda, al. Rzeczypospolitej, Branickiego, Ledóchowskiej, Prymasa Hlonda.

Na Żoliborzu w XXIII Ogólnopolskiej Drodze Krzyżowej Świata Pracy wezmą udział delegacje regionalne NSZZ Solidarność, a także reprezentanci grup zawodowych i duszpasterstw ludzi pracy z całej Polski. W tym roku uczestnicy nabożeństwa będą modlić się o zjednoczenie narodu i Kościoła wobec wyzwań współczesności. Droga krzyżowa wyruszy na ulice Żoliborza z kościoła Świętego Stanisława Kostki po mszy św. o godzinie 17.00. Rozważania do poszczególnych stacji przygotowali i przedstawią przedstawiciele świata pracy. Myślą przewodnią będą słowa bł. ks. Jerzego Popiełuszki: "Tylko ludzie silni nadzieją są zdolni przetrwać wszelkie trudności".

Czytaj również: Budowa tramwaju do Wilanowa. Zmiany na Belwederskiej, Spacerowej i Gagarina

Rafał Trzaskowski o kolejnych etapach budowy linii tramwajowej do Wilanowa
Rafał Trzaskowski o kolejnych etapach budowy linii tramwajowej do WilanowaTVN24

Autor:katke/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości