TVN Warszawa | Ulice

Dwa wypadki z udziałem rowerzystów. Kolejny miał kolizję z autobusem

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Rowerzysta zderzył się z pieszym na Bulwarach WiślanychMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plRowerzysta zderzył się z pieszym na Bulwarach Wiślanych

W niedzielę po południu doszło do kilku wypadków z udziałem rowerzystów. Na Bulwarach Wiślanych kierowca jednośladu potrącił pieszego, który trafił do szpitala. Pogotowie ratunkowe zabrało też rannego rowerzystę ze ścieżki rowerowej na moście Gdańskim. Z kolei na Grochowie cyklista miał stłuczkę z autobusem miejskim.

Do pierwszego wypadku doszło na Bulwarach Wiślanych po godzinie 12. - Na wysokości Multimedialnego Parku Fontann rowerzysta potrącił pieszego. Na deptaku widoczne są ślady krwi. Gdy dotarłem na miejsce, przy Wisłostradzie była jedna załoga pogotowia, która opatrywała rowerzystę oraz policja - relacjonował Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl.

Informację o tym zdarzeniu potwierdziła Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji. - Pieszy został zabrany do szpitala - powiedziała policjantka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Wypadek na moście Gdańskim

Drugi wypadek wydarzył się po południu na moście Gdańskim. Na miejscu był nasz reporter. - Na ścieżce po południowej stronie przeprawy leżał nieprzytomny rowerzysta pod opieką ratowników medycznych. Po chwili podjechali pod niego kolejni ratownicy z noszami i zabrali go do karetki. Obok stało dwóch rowerzystów, którzy rozmawiali z policją - opisywał Szmelter.

Policja podała, że mężczyzna został zabrany do szpitala. Funkcjonariusze badali okoliczności zdarzenia. - Ustalamy, czy mężczyzna zderzył się z innym rowerzystą, czy też uderzył w barierki na moście - zaznaczyła Wersocka.

Zderzenie z autobusem

Przed godziną 15 policja otrzymała zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu z udziałem rowerzysty. Tym razem pochodziło z Pragi Południe.

- Na ulicy Dwernickiego doszło do zderzenia autobusu linii 179 i rowerzysty. Rowerzysta został przebadany w karetce pogotowia - przekazuje Wersocka. I dodaje, że nie wymagał hospitalizacji. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Nie ma też informacji, by ucierpiał którykolwiek z pasażerów. 

Nasz reporter opisuje, że na miejscu trwają jeszcze działania policji, jest tam również nadzór ruchu komunikacji miejskiej.

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl