Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

"Nie pozwolę opluwać kierowców"

Ulice

| tvn24.pl, TVN CNBC Biznes, onet.plfot

- Kierowca nie ma prawa wysadzić pasażerów między przystankami, nawet w korku. Wolno mu też przerwać kurs, jeżeli dojdzie do poważnego konfiktu z pasażerami - Sławomir Ślubowski z MZA bierze w obronę pracownika firmy, który odmówił dziś na Białołęce dalszej jazdy.

Jak mówi Ślubowski, kierowca przerwał kurs E8 o godzinie 7.40 w okolicy skrzyżowania Modlińskiej i Światowida. Jako powód podał właśnie awanturę z pasażerami. - To jest pracownik w miarę doświadczony, 5 lat pracy w zawodzie i bynajmniej nie przerażliwiony - mówi rzecznik.

Tłumaczy, że w opinii MZA pracownik nie zrobił nic złego, a o sytuacji zawiadomił nadzór ruchu. Wykroczenie służbowe popełniłby, gdyby wysadził pasażerów w miejscu niedozwolonym. - Życzliwość to jedno, a narażanie ludzkiego życia to drugie - kwituje Ślubowski. - Kierowca nie ma prawa wypuścić pasażera w innym miejscu niż przystanek i tej zasady będziemy przestrzegać.

O podobnej sytuacji pisaliśmy o tym na tvnwarszawa.pl jeszcze we wrześniu, kiedy kierowca autobusu (także linii E-8) odmówił wysadzenia dziecka.

"Trochę zrozumienia!"

Jak mówi, sytuacje konfliktowe z pasażerami to niestety chleb powszedni w tym zawodzie. - Ludzie krzyczą na kierowców, walą w szybę. W takich warunkach jazda jest bardzo trudna. Lepiej ją przerwać, niż ryzykować wypadkiem - tłumaczy.

- 100-tysięczna dzielnica "wisi" na jednej ulicy, każdy spieszy się do pracy, ale apeluję o życzliwość dla kierowców, którzy pracują od godziny 3.30, przy śliskiej nawierzchni - mówi Sławomir Ślubowski. - Nie pozwolę ich opluwać - kończy.

mz/roody

Źródło zdjęcia głównego:  | tvn24.pl, TVN CNBC Biznes, onet.pl