Maraton zmienia trasę przez remont w Śródmieściu

Jacek Fomicki /maratonwarszawski.com / mat. organizatoraZmiana trasy maratonu

Wrześniowy maraton zmienia trasę. Powód? Zaplanowany przez drogowców remont Krakowskiego Przedmieścia. Wprawdzie bieg odbędzie się dopiero 24 września, ale już teraz organizatorzy informują o zmianach w trasach, który wynikły z zaplanowanych remontów. Biegacze, którzy zdecydowali się na pokonanie 42 kilometrów i 195 metrów, rozpoczną bieg z placu Trzech Krzyży, a nie Krakowskiego Przedmieścia. Zamiast ulicą Myśliwiecką, zawodnicy pobiegną: Szwoleżerów, Czerniakowską i Łazienkowską.

"Salon Warszawy" do poprawy

- Jako organizatorzy mamy nadzieję, że ta nieznaczna zmiana trasy Wielkiego Biegu nie będzie stanowiła utrudnienia dla biegaczy. Start z placu Trzech Krzyży ma swój urok, ponieważ już podczas pierwszych kilometrów można podziwiać wyjątkową "ambasadorską" dzielnicę Warszawy - komentuje Marek Tronina, prezes fundacji "Maraton Warszawski".

ZOBACZ TRASĘ MARATONU

Jak precyzuje Magda Skrocka-Kołodziejska z organizacji, o zmiana była konieczna ze względu na remont Krakowskiego Przedmieścia. Chodzi o poprawienie fatalnego stanu kostki. - Prace na Krakowskim Przedmieściu będzie realizować na nasze zlecenie Zakład Remontów i Konserwacji Dróg. Ze względu na zaplanowany remont ZRiKD nie zgodził się na maraton w tym miejscu - podkreśla Paweł Olek z biura prasowego ZDM.

Szczegółowy przebieg trasy 39. PZU Maratonu Warszawskiego: Start odbędzie się z Placu Trzech Krzyży. Zawodnicy pobiegną Alejami Ujazdowskimi do Placu Na Rozdrożu, gdzie skręcą w Aleję Szucha, a na Placu Unii Lubelskiej skierują się ulicą Puławską w stronę południowej części Warszawy. Po dotarciu do ulicy Domaniewskiej, biegacze przemkną Bukowińską i Nowobukowińską, by znaleźć się na Rolnej i ruszyć w kierunku Ursynowa. Kolejnym odcinkiem będzie Aleja Komisji Edukacji Narodowej, natomiast przy stacji metra Imielin nastąpi zwrot w ulicę Indiry Ghandi, a po chwili w Jana Rosoła, która zaprowadzi zawodników aż do Płaskowickiej. Następnie biegnący miną Kokosową i Orszady, skręcą w Prymasa Augusta Hlonda i dobiegną do Alei Rzeczypospolitej. Tam rozpocznie się długi etap przez Aleję Rzeczypospolitej i Jana III Sobieskiego, odbicie w Aleję Wincentego Witosa i prosty odcinek Czerniakowską. Po skręceniu w Gagarina, zawodnicy dotrą do Łazienek Królewskich, z których skręcą w Szwoleżerów, Czerniakowską następnie w Łazienkowską i trafią na Rozbrat. Po tym odcinku wbiegną w ulicę Leona Kruczkowskiego, skręcą w Zajęczą i Mostem Świętokrzyskim przedostaną się na prawą stronę Wisły. Za mostem nastąpi skręt na Wybrzeże Szczecińskie, a po minięciu Wybrzeża Helskiego zawodnicy wykonają zwrot w Ratuszową. Długi odcinek zakończy się skrętem w Namysłowską. Następnie biegnących czeka długi odcinek przez Starzyńskiego, Most Gdański i Międzyparkową, zakończony skrętem w Bonifraterską i szybkim zwrotem w Muranowską. Kolejnym długim odcinkiem będzie trasa przez generała Andersa i Mickiewicza, aż do Placu Wilsona, gdzie zawodnicy skręcą w Krasińskiego. Na tym etapie na biegaczy czeka długi prosty odcinek przez Gwiaździstą, na końcu którego wykonają zwrot o 180 stopni i Wybrzeżem Gdyńskim ruszą do usytuowanej na Wybrzeżu Gdańskim mety.

Bieg na 5 kilometrów

Zmieni się też trasa biegu na 5 kilometrów. – Od kilku lat Bieg na Piątkę rozpoczynał się w tym samym miejscu, co maraton, ale tym razem – ze względu na prowadzone remonty – nie będzie to możliwe. Prace, które zaplanowano na ulicy Miodowej powodują, że jesteśmy zmuszeni zmienić trasę piątki. Zadbaliśmy jednak o to, aby nowa trasa dostarczyła biegaczom tyle samo radości, co poprzednia – tłumaczy Marek Tronina.

ZOBACZ TRASĘ BIEGU NA 5 KILOMETRÓW

Szczegółowy przebieg trasy Biegu na Piątkę: Wystartuje z Konwiktorskiej i przejdzie płynnie w Muranowską, po czym skręci na północ w gen. Władysława Andersa – tutaj zacznie się długi odcinek prowadzący przez Andersa i Mickiewicza, aż do Placu Wilsona, gdzie biegnący skręcą w Krasińskiego, a następnie na Wybrzeże Gdyńskie i Wybrzeże Gdańskie. Na tym ostatnim znajdować będzie się meta wyścigu. Organizatorzy zapewniają, że zmiany nie spowodują żadnych komplikacji dla startujących.

ARCHIWALNE NAGRANIE JEDNEGO Z MARATONÓW:

ran

[object Object]
Prowadzący w maratonieTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
wideo 2/7

Źródło zdjęcia głównego: Jacek Fomicki /maratonwarszawski.com / mat. organizatora

Pozostałe wiadomości