Na rondzie "nie ustąpił pierwszeństwa policyjnemu radiowozowi"

Autor:
pop
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Manewr na rondzie kosztował kierowcę ciężarówki 500 złotych i osiem punktów karnych
Manewr na rondzie kosztował kierowcę ciężarówki 500 złotych i osiem punktów karnychKMP Radom
wideo 2/6
KMP RadomManewr na rondzie kosztował kierowcę ciężarówki 500 złotych i osiem punktów karnych

Policjanci z mazowieckiej grupy Speed zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem ciężarowym, który wymusił pierwszeństwo przejazdu na nieoznakowanym radiowozie. Dostał mandat, na jego konto trafiły też punkty karne.

W czwartek, 20 kwietnia, około godziny 9 policjanci z radomskiej drogówki, wchodzący w skład grupy Speed, patrolowali drogę wojewódzką 735.

- W miejscowości Kosów zarejestrowali wykroczenie kierującego ciężarowym mercedesem, który rozpędzony wjechał na rondo i nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi znajdującemu się już na nim. Wymusił tym samym na drugim kierującym konieczność gwałtownego hamowania i zatrzymania pojazdu w celu uniknięcia zderzenia. Na nieszczęście 62-letniego kierowcy nie ustąpił on pierwszeństwa nieoznakowanemu policyjnemu radiowozowi - informuje sierżant sztabowy Dorota Wiatr-Kurzawa z wydziału ruchu drogowego policji w Radomiu.

ZOBACZ: Kopnięcie karate nie pomogło. Kierowca przejechał mu przed nosem. Nagranie.

Zatrzymanie, mandat i punkty karne

Cała sytuacja została zarejestrowana przez wideorejestrator, w który wyposażony jest policyjny radiowóz. Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej i ukarany mandatem w kwocie 500 złotych, a na jego kontro trafiło osiem punktów karnych.

Przypominamy, że każdy kierujący pojazdem ma bezwzględny obowiązek stosowania się do oznakowania mającego kluczowe znaczenie w aspekcie poruszania się po drogach. Lekceważenie znaku odnoszącego się do na przykład kolejności pierwszeństwa i chwila nieuwagi innych uczestników ruchu może doprowadzić do bardzo poważnych zdarzeń drogowych.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pop

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Radom

Pozostałe wiadomości