Jesień pod znakiem drogowych remontów


Ładna pogoda zatrzymała drogowców na ulicach. Remonty się jeszcze nie kończą, a na Bielanach, w Wawrze i na Mokotowie kierowcy muszą być przygotowani na utrudnienia.

Rozpędza się remont Trasy AK i mostu Grota. Najbardziej "korkogenny" etap ruszy w piątek 8 listopada. Od godziny 22 tego dnia robotnicy odbiorą kierowcom kolejne estakady i północną część mostu.

Zwężony też zostanie odcinek Trasy od Gwiaździstej do Powązkowskiej.

Do zmiany organizacji ruchu trzeba się jednak przygotować. Od poniedziałku do środy (4–6 listopada) w godzinach 22.00 - 05.00 obydwie jezdnie Trasy AK będą zwężane o skrajne lewe pasy, na ok. 100 m przy węźle z Wisłostradą oraz przy węźle z ul. Modlińską. W tym samym czasie zwężane będą obydwa lewe pasy Wisłostrady, pod Trasą AK.

Zwężenia w tym rejonie już miały miejsce:

Nocne prace na Trasie AK
Nocne prace na Trasie AK Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

Otworzą niecałą Wólczyńską

Zarząd Dróg Miejskich ma w planach modernizację odcinka ul. Wólczyńskiej od Conrada do Arkuszowej. Wybudowane zostanie odwodnienie, położona nowa nawierzchnia oraz, co najważniejsze, przebudowane skrzyżowanie z ul. Nocznickiego. Powstanie tu dodatkowy pas do skrętu w lewo. Modernizacja tego skrzyżowania będzie ułatwieniem dla kierowców, które szczególnie przyda się podczas remontu Trasy AK. To tu dojada kierowcy, którzy zdecyduję się przekroczyć Wisłę mostem Północnym.

Od niedzielnego wieczora możliwy ma być przejazd tymczasową jezdnią z ul. Wólczyńskiej z kierunku Izabelina (tylko pojazdy osobowe) w ul. T. Nocznickiego w kierunku Młocin. Przejezdne będzie także skrzyżowanie z ul. J. Conrada. Niemożliwy będzie jedynie wjazd w ul. Wólczyńską w stronę ul. Arkuszowej.

Remont skrzyżowania jest zaplanowany na weekend 8-12 listopada, w te dni całe skrzyżowanie będzie wyłączone z ruchu. Od 12 listopada ok. godz. 6 rano przywrócony zostanie ruch na odcinku Nocznickiego – Conrada. Drogowcy przejdą na odcinek ul. Wólczyńskiej pomiędzy ul. Nocznickiego a Arkuszową. Termin zakończenia prac to 30 listopada.

Autobusy na objazdach

W związku z pracami na objazdy muszą zostać skierowane autobusy. Do 8 listopada pojazdy linii 110 od skrzyżowania ul. Arkuszowej i Wólczyńskiej pojadą – w obu kierunkach - ulicami: Wólczyńską, Opłotek, Palisadową, Wóycickiego, Żubrową, Dzierżoniowską, Pułkową, Trasą Mostu M. Skłodowskiej-Curie, Nocznickiego, Kasprowicza, Sokratesa i Wólczyńską.

Linia 701 od skrzyżowania ul. Wóycickiego z ul. Palisadową pojedzie ulicami: Wóycickiego, Żubrową, Dzierżoniowską, Pułkową, Trasą Mostu M. Skłodowskiej-Curie i Nocznickiego, a linie 708, 712 od skrzyżowania 3 Maja/Estrady/Arkuszowa pojadą, w obu kierunkach, ulicami: Estrady, Wólczyńską, Wóycickiego, Żubrową, Dzierżoniowską, Pułkową, Trasą Mostu M. Skłodowskiej-Curie i Nocznickiego.

Linia N91, od skrzyżowania Wólczyńska/Sokratesa pojedzie ulicami Sokratesa, Kasprowicza, Nocznickiego do pętli METRO MŁOCINY, natomiast linia N41 ulicami: Sokratesa i Przy Agorze, po czym wróci na swoją trasę.

Zostanie uruchomiona nocna linia zastępczą Z91 kursująca na trasie: METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Trasa Mostu M. Skłodowskiej-Curie – Pułkowa – Dzierżoniowska – Żubrowa – Wóycickiego – Wólczyńska – Estrady – Dziekanowska – CM.PÓŁNOCNY-BRAMA ZACH. – Dziekanowska – Estrady – Arkuszowa – Wólczyńska – Wóycickiego – Pułkowa – Trasa Mostu M. Skłodowskiej-Curie – Nocznickiego – METRO MŁOCINY.

Budowa w Wawrze...

Po przeciwnej stronie Warszawy, w Wawrze, trwa budowa ulicy Panny Wodnej, która połączy ul. Patriotów i Trakt Lubelski. Przedsięwzięcie obejmuje remont istniejącego odcinka, oraz budowę "od zera" drogi pomiędzy ul. Zasadową a Traktem Lubelskim.

Od poniedziałku przez ok. tydzień ul. Panny Wodnej od ul. Zasadowej do Mrówczej będzie nieprzejezdna, możliwy będzie tylko dojazd od posesji.

Objazdem pojadą autobusy linii N22 - ulicami: Bysławską, Patriotów, następnie Szpotańskiego i Widoczną, 213 - ulicą Izbicką, Patriotów i Lucerny. Trasa linii 161 zostanie skrócona do odcinka Zasadowa- Olecka. Uruchomiona zostanie dodatkowa linia Z61 jeżdżąca na trasie: Podmokła-Cygańska-Izbicka-Patriotów-Mrówcza.

...i na Mokotowie

Z kolei na Mokotowie dzielnica buduje połączenie al. Wilanowskiej z Domaniewską. Z tego powodu w poniedziałek zamknięta dla ruchu zostanie ul. Bukowińska w rejonie budowanego przedłużenia al. Komisji Edukacji Narodowej. Nie będzie dojazdu do Idzikowskiego.

Wyjazd z ul. Bukowińskiej będzie możliwy przez parking przy Supersamie do ul. Puławskiej. Kierowcom wyjątkowo nie zagrodzą tu miejsca szlabany. Wszystkie prace budowlane zakończą się do końca listopada.

wp/roody

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło w sobotę na moście Siekierkowskim w Warszawie. Autokar, w którym były głównie dzieci i kilka osób dorosłych, uderzył w busa. Niektóre z dzieci mają niegroźne obrażenia.

Autokar z dziećmi zderzył się z busem na moście w Warszawie

Autokar z dziećmi zderzył się z busem na moście w Warszawie

Źródło:
tvn24.pl

Samolot lecący do Grecji musiał wrócić do Warszawy. Powodem była usterka techniczna. Lądowanie, jak zapewnia nas rzecznik LOT, odbyło się "w normalnym trybie".

Lecieli do Grecji, byli już nad Rumunią, gdy samolot musiał zawrócić do Warszawy

Lecieli do Grecji, byli już nad Rumunią, gdy samolot musiał zawrócić do Warszawy

Źródło:
Kontakt 24

- Równość małżeńska, godność osób transpłciowych, prawa dzieci wychowywanych w tęczowych rodzinach czy też skuteczne ściganie przestępstw z nienawiści to sprawy pilne, wymagające konkretów - podkreślają organizatorzy sobotniej Parady Równości. W sobotę swoje postulaty manifestowali na warszawskich ulicach. Ruszyli o godzinie 14.

Parada Równości na ulicach Warszawy. "Nie chcemy obietnic, chcemy konkretów"

Parada Równości na ulicach Warszawy. "Nie chcemy obietnic, chcemy konkretów"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zdarzenia w jednej ze szkół w Przasnyszu. W kwietniu z budynku ewakuowano 340 osób, a 15 trafiło do szpitala z objawami zatrucia. Śledczy próbują ustalić, co było przyczyną.

Uczniowie wymiotowali i mieli zawroty głowy. Próbują ustalić, co było przyczyną zatrucia

Uczniowie wymiotowali i mieli zawroty głowy. Próbują ustalić, co było przyczyną zatrucia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażacy gasili pożar poddasza w domu rodzinnym pod Piasecznem. Jak dowiedział się nasz reporter, przyczyną było uderzenie pioruna. Nikt nie ucierpiał.

Burza przeszła obrzeżami Warszawy. Pożar dachu domu po uderzeniu pioruna

Burza przeszła obrzeżami Warszawy. Pożar dachu domu po uderzeniu pioruna

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Niebezpieczny manewr zauważył czytelnik Kontaktu 24. Zamontowana w jego aucie kamera nagrała, jak kierowca nagle zjeżdża ze skrajnie lewego pasa trzypasmowej jezdni, żeby zaparkować. - Mignął kierunkowskazem i bez oglądania się na cokolwiek i kogokolwiek, przejechał przez dwa pasy, żeby wjechać na miejsce parkingowe - opisuje autor nagrania.

Mignął kierunkowskazem i przejechał przez dwa pasy, by zaparkować

Mignął kierunkowskazem i przejechał przez dwa pasy, by zaparkować

Źródło:
Kontakt 24

Sezon wakacyjny dopiero się rozpoczyna, a niektórym już udało się zrujnować urlopowe plany "żartami". Tylko na mazowieckich lotniskach było kilku takich "dowcipnisiów". Przepraszali, ale było na to za późno. Za każdym razem kończyło się to tak samo: wstydem wobec innych pasażerów, wycofaniem z rejsu i mandatem "na pamiątkę".

"Żarty" na lotnisku i zrujnowane wakacyjne plany

"Żarty" na lotnisku i zrujnowane wakacyjne plany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

33-letni kierowca volkswagena po kontroli drogowej trafił do więzienia. Okazało się bowiem, że ma cztery czynne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a do tego jest poszukiwany listem gończym za niestosowanie się do wyroków sądu.

Zatrzymany do kontroli kierowca miał cztery zakazy prowadzenia i był poszukiwany za ich łamanie

Zatrzymany do kontroli kierowca miał cztery zakazy prowadzenia i był poszukiwany za ich łamanie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Józefowie (powiat legionowski) działa od 27 lat. Teraz może przestać istnieć. Już siedem lat powiatowy lekarz weterynarii stwierdził bowiem, że placówka nie spełnia wymogów. Teraz władze gminy zaczęły to egzekwować. Dyrekcja placówki chce prosić wójta o możliwość działania jeszcze przez dwa lata.

Opiekują się bezdomnymi zwierzętami od 27 lat. To może być koniec ich działalności

Opiekują się bezdomnymi zwierzętami od 27 lat. To może być koniec ich działalności

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Kolonia Śliwice powstała w latach 30. XX wieku. Miała być zalążkiem dużej dzielnicy mieszkaniowej, sięgającej Pelcowizny i nasypu kolejowego na Golędzinowie. Powstałe budynki są modernistyczne, oszczędne w formie, tym większe zdziwienie wzbudziły odkryte wymalowania na jednej z klatek schodowych - opisuje stołeczny konserwator zabytków.

W tym miejscu domy były "skromne, bez drogich okładzin elewacji". Praga znów zaskoczyła

W tym miejscu domy były "skromne, bez drogich okładzin elewacji". Praga znów zaskoczyła

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sobotę oficjalnie ruszył sezon nad Wisłą. Ratownicy WOPR przyznają, że w sobotę nie mają dużo pracy przez pogodę, a straż miejska przypomina o zasadach bezpieczeństwa nad wodą.

"Sobotni poranek nie zachęca do wypoczynku"

"Sobotni poranek nie zachęca do wypoczynku"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o zaginięciu dwóch chłopców w wieku pięciu i siedmiu lat. Obaj mieli się bawić na placu zabaw na Pradze, ale zniknęli. Chłopców odnaleziono około 2,5 kilometra dalej. Pojechali do sklepu, bo zgłodnieli.

Szymek i Leoś zniknęli z placu zabaw

Szymek i Leoś zniknęli z placu zabaw

Źródło:
tvnwarszawa.pl

"Nie tylko bezpośredni sprawcy wykroczeń na drodze mogą zostać ukarani mandatem. Również właściciele pojazdów ponoszą odpowiedzialność, jeżeli nie wskażą danych osoby, której powierzyli pojazd" - przypominają radomscy policjanci i podają przykład 31-letniego mieszkaniec Radomia, który został ukarany mandatem karnym w wysokości ośmiu tysięcy złotych.

Nie powiedział, kto driftował jego autem wokół nowożeńców. Kosztowało go to osiem tysięcy złotych

Nie powiedział, kto driftował jego autem wokół nowożeńców. Kosztowało go to osiem tysięcy złotych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wąż wpełzł do domu przy Wieśniaczej na Bemowie i dotarł do salonu. Przestraszeni mieszkańcy zawiadomili policję, która poprosiła o pomoc Ekopatrol straży miejskiej.

W salonie zauważyli "groźnie wyglądającego węża"

W salonie zauważyli "groźnie wyglądającego węża"

Źródło:
PAP

Archidiecezja warszawska ostrzegła przed nieprawdziwą reklamą z udziałem kardynała Kazimierza Nycza. "To deepfake. Metropolita warszawski nigdy nie wziąłby udziału w reklamie" - napisano w oświadczeniu opublikowanym w piątek.

Kardynał Kazimierz Nycz w reklamie? Archidiecezja ostrzega: to deepfake

Kardynał Kazimierz Nycz w reklamie? Archidiecezja ostrzega: to deepfake

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Zostawił w mieszkaniu bez opieki, wody i żywności sześć kotów. Martwe zwierzęta znaleziono po dziewięciu miesiącach. Właściciel kotów został skazany na rok więzienia za znęcanie się nad nimi ze szczególnym okrucieństwem.

Zostawił sześć kotów w mieszkaniu. Na dziewięć miesięcy, bez jedzenia i wody. Żaden nie przeżył

Zostawił sześć kotów w mieszkaniu. Na dziewięć miesięcy, bez jedzenia i wody. Żaden nie przeżył

Źródło:
PAP

Ponad dwa tysiące roślin zamiast przestrzeni wypełnionej wyłącznie betonem - tak wygląda plac wejściowy w Parku Akcji "Burza", z którego mogą już korzystać mieszkańcy. Jak zapowiada ratusz, w pełnej krasie ujrzą go również uczestnicy sierpniowych obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Ponad dwa tysiące roślin zamiast betonu. Tak wygląda plac wejściowy do Parku Akcji "Burza"

Ponad dwa tysiące roślin zamiast betonu. Tak wygląda plac wejściowy do Parku Akcji "Burza"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać przebiegającego tuż przed samochodem łosia. Kierowcy udało się uchwycić zwierzę na drodze niedaleko Zwolenia.

Łoś przechodził tuż przed autem, nie spieszył się

Łoś przechodził tuż przed autem, nie spieszył się

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl