"Trąbił na policjantów i gwałtownie przyśpieszył". Po chwili pożegnał się z prawem jazdy

Autor:
katke/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Nowy taryfikator w praktyce. 55 zamiast 26 punktów karnych
Nowy taryfikator w praktyce. 55 zamiast 26 punktów karnychTVN24
wideo 2/4
TVN24Nowy taryfikator w praktyce. 55 zamiast 26 punktów karnych

Kierowca audi na jednej trąbił na policjantów, którzy mierzyli prędkość aut w pobliżu przejścia dla pieszych. Następnie gwałtownie przyspieszył i odjechał. Za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym stracił prawo jazdy na trzy miesiące - poinformowała oficer prasowa policji w Ciechanowie Magda Zarembska.

Funkcjonariusze z ciechanowskiej drogówki w ostatnią sobotę zwrócili uwagę na kierowcę audi. - W czasie mijania patrolu, który mierzył prędkość kierowcom w rejonie przejścia dla pieszych, mężczyzna trąbił na policjantów, a następnie gwałtownie przyśpieszył. Policjanci przeprowadzili pomiar prędkości odjeżdżającego pojazdu. Okazało się, że kierowca audi rozpędził się do 104 kilometrów na godzinę - podała policjantka.

Stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem

Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Zarembska wskazała, że "teraz 45-letni mieszkaniec Ciechanowa odpowie przed sądem nie tylko za przekroczenie prędkości, ale również za stworzenie zagrożenia w rejonie przejścia dla pieszych, używanie sygnałów dźwiękowych niezgodnie z przepisami oraz niestosowanie się do poleceń wydawanych przez policjanta w trakcie kontroli".

PRZECZYTAJ: Pięciu kierowców jednego dnia, w jednej miejscowości straciło prawa jazdy.

- Warto pamiętać, że jeżeli osoba której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie trzech miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów - czas zatrzymania dokumentu wydłużony zostanie do sześciu miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu - przypomniała policjantka.

ZOBACZ: Tego dnia 21-latek długo nie zapomni. Kosztował go 4300 złotych i powtórkę egzaminu na prawo jazdy.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: WRD KWP Radom

Pozostałe wiadomości