Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Praga Południe

Rzeczniczka Szpitala Narodowego: coraz młodsze osoby przechodzą chorobę dość ciężko

TVN Warszawa | Praga Południe

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl, TVN24
Rzeczniczka Szpitala Narodowego: Coraz młodsze osoby przechodzą chorobę dość ciężkoTVN24
wideo 2/5
TVN24Rzeczniczka Szpitala Narodowego: Coraz młodsze osoby przechodzą chorobę dość ciężko

Rzeczniczka Szpitala Narodowego przyznała na antenie TVN24, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni do placówki trafia coraz więcej pacjentów. - Niepokojące jest to, że aż jedna piąta to osoby przed 50. rokiem życia - zaznaczyła.

Ponad 2,8 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono w niedzielę na Mazowszu, a w Warszawie od kilku dób dzienna ich liczba przekracza tysiąc. Iwona Sołtys z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA mówiła na antenie TVN24 o aktualnej sytuacji w Szpitalu Narodowym.

- W tym momencie w Szpitalu Narodowym przebywa 203 pacjentów, a przygotowanych mamy 220 łóżek z obstawą lekarską. Obserwujemy rzeczywiście wzrost przypadków, wzrost zachorowań. Jeszcze w połowie lutego pacjentów w Szpitalu Narodowym było mniej niż stu i w tym momencie te dwa tygodnie są bardzo przełomowe, jeśli chodzi o przyrost chorych - zaznaczyła Sołtys.

Podzieliła się również niepokojącymi spostrzeżeniami dotyczącymi wieku przyjmowanych do szpitala pacjentów. - Niepokojące jest to, że aż jedna piąta pacjentów przebywających w tym momencie w Szpitalu Narodowym to osoby przed 50. rokiem życia. Z tego, co przekazuje nam zespól lekarski, to to, że coraz młodsze osoby przechodzą chorobę dość ciężko - poinformowała rzeczniczka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

"Obserwujemy w szpitalach wzrost ludzi młodych"

W podobnym tonie wypowiadała się w sobotnich "Faktach po Faktach" w TVN24 Karolina Pyziak-Kowalska, koordynatorka ds. szczepień w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie. Przyznała, że w szpitalach w tej chwili mamy dużą liczbę osób zdecydowanie młodszych. - Osób w wieku 30-40 lat. Seniorów jest mniej - mówiła, dodając, że prawdopodobnie wynika to z faktu, że spora część seniorów została już zaszczepionych.

- Te osoby, które są bardzo aktywne zawodowe, podróżują transportem publicznym, bywają w skupiskach ludzkich, częściej ulegają zakażeniu. Ewidentnie obserwujemy w szpitalach wzrost ludzi młodych. Natomiast zdecydowanie osoby młode są z mniejszymi kłopotami zdrowotnymi, zdecydowanie szybciej zdrowieją - powiedziała.

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl, TVN24

Tagi:
Raporty: