Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Nie żyje wiceburmistrz Pragi Północ. "Był człowiekiem dialogu. Zarażał uśmiechem"

TVN Warszawa | Praga Północ

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Urząd Dzielnicy Praga PółnocNie żyje zastępca burmistrza Pragi Północ Dariusz Wolke

Z głębokim żalem informujemy, że po długiej chorobie zmarł Dariusz Wolke, zastępca burmistrza Pragi Północ - poinformowali urzędnicy tej warszawskiej dzielnicy. Wolke miał 60 lat, a ze stołecznym samorządem był związany od ponad 20 lat.

"Nasz ukochany przyjaciel, człowiek wielkiego serca. Otwarty i życzliwy. Zawsze angażował się w sprawy mieszkańców. Był człowiekiem dialogu. Łączył, a nie dzielił. Zarażał uśmiechem. Był wzorem profesjonalisty, który imponował opanowaniem i wysoką kulturą osobistą. W naszej pamięci pozostanie jego wyciągnięta pomocna dłoń i ramię, które było naszym wsparciem" - wspominają wiceburmistrza północnoprascy urzędnicy.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE 

Przypominają, że Wolke był związany z Pragą od lat. "Dwukrotnie obejmował stanowisko Zastępcy Burmistrza w naszej dzielnicy. Z samorządem warszawskim związany był od blisko ćwierć wieku" - zwrócili uwagę. "Nie tylko Praga, ale cała Warszawa straciła dziś swojego opiekuna" - podsumowują.

Urzędnik miał 60 lat. Zmarł w nocy z czwartku na piątek.

Dariusz Wolke był z zawodu ekonomistą, absolwentem Szkoły Głównej Handlowej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w biznesie, prowadząc własną działalność, jak i w administracji. Z warszawskim samorządem związał się w 1998 roku. Pełnił funkcję wicedyrektora Departamentu Handlu w Gminie Centrum, a następnie w Urzędzie Marszałkowskim. Funkcję wiceburmistrza dzielnicy Praga Północ pełnił dwukrotnie: od grudnia 2014 do marca 2017 oraz od grudnia 2018 do maja 2019 roku. Był członkiem Stowarzyszenia "Kocham Pragę".

W środę stowarzyszenie informowało na Facebooku o problemach zdrowotnych Dariusza Wolke: "Dzisiaj obchodzimy Dzień Przyjaciela, w tym dniu myślami jesteśmy z Zastępcą Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ - Dariuszem Wolke, który zmaga się z ciężkimi problemami zdrowotnymi. Jesteśmy z Tobą przyjacielu, myślimy o Tobie, wracaj do zdrowia!".

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Dzielnicy Praga Północ