Czterolatek zginął pociągnięty przez tramwaj. Śledczy sprawdzają billing telefonu motorniczego

Autor:
dg/r
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Prokuratura o tragicznym wypadku na Jagiellońskiej
Prokuratura o tragicznym wypadku na JagiellońskiejTVN24
wideo 2/4
TVN24Prokuratura o tragicznym wypadku na Jagiellońskiej

Jak zapowiedziała prokuratura, śledczy chcą ustalić, czy motorniczy używał telefonu w trakcie piątkowego wypadku przy Jagiellońskiej. Zginął czteroletni chłopiec przytrzaśnięty drzwiami.

Tragiczny wypadek wydarzył się w piątek około godziny 11.40 na linii 18 na ulicy Jagiellońskiej przy przystanku Batalionu "Platerówek". Uczestniczył w nim tramwaj starego typu - Konstal 105 - jadący w kierunku pętli Żerań FSO. 4-letnie dziecko zostało pociągnięte przez tramwaj wzdłuż torowiska. Prawdopodobnie zostało przytrzaśnięte drzwiami. Chłopiec zmarł. Do tragedii doszło w momencie, kiedy dziecko wysiadało razem z babcią z ostatniego wagonu.

Sprawdzą billing telefonu motorniczego

W sobotę prokurator Skrzeczkowska poinformowała o wszczęciu śledztwa w kierunku artykułu 177 paragraf drugi Kodeksu karnego, czyli wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Motorniczy nie został jeszcze przesłuchany ze względu na zły stan psychofizyczny. Jednym z elementów, który będzie sprawdzany, to telefon motorniczego. - W tramwaju nie ma monitoringu. Zabezpieczono monitoring zewnętrzny. Śledczy będą sprawdzać billing telefonu motorniczego, by wyjaśnić, czy nie rozmawiał w trakcie jazdy - poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Katarzyna Skrzeczkowska.

Świadkowie są proszeni przez policję o pomoc w odtworzeniu przebiegu zdarzeń. Funkcjonariusze apelują także o przekazywanie nagrań, jeśli ktokolwiek zarejestrował tę sytuację kamerą w telefonie bądź wideorejestratorem

"Hamulec bezpieczeństwa był użyty"

Przedstawiciele Tramwajów Warszawskich zapewniają, że tramwaj, który brał udział w tragicznym wypadku na Pradze, był sprawny technicznie.

- Ze wstępnych ustaleń wewnętrznych spółki wynika, że hamulec bezpieczeństwa był użyty. Po wejściu do wagonu nasi pracownicy potwierdzili, że jeden z nich był wyciągnięty (co świadczy o użyciu hamulca - red.) - powiedział w poniedziałek w rozmowie z tvnwarszawa.pl Dutkiewicz. I dodał: - Z analizy zapisu urządzeń rejestrujących wynika, że tramwaj zahamował po użyciu hamulca bezpieczeństwa. Tramwaj zahamował na dystansie 28 metrów, w około 4 sekundy.

Autor:dg/r

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości