Samochód pod ciężarówką na DK17. Cztery osoby nie żyją

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tragiczny wypadek na DK17
Tragiczny wypadek na DK17TVN24
wideo 2/4
Śmiertelny wypadek pod na DK17

Do tragicznego wypadku doszło na krajowej "17" pod Kołbielą. - Nie żyją cztery osoby - poinformowała straż pożarna.

Do wypadku doszło około godziny 12.30 na drodze krajowej numer 17 na wysokości miejscowości Lubice w gminie Kołbiel.

- Ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. Ratownicy medyczni, którzy przybyli na miejsce, nie stwierdzili czynności życiowych wśród osób poruszających się osobówką - przekazał nam Maciej Łodygowski z otwockiej straży pożarnej.

Cztery ofiary śmiertelne

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała z kolei, że nie żyją cztery osoby. Informację potwierdził rzecznik Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski. - Czekamy, aż na miejsce przyjedzie załoga ze specjalistycznym sprzętem, który zdejmie naczepę ciężarówki z samochodu osobowego - przekazał przed 14.

- To zdarzenie o bardzo tragicznym wymiarze. Mamy cztery ofiary śmiertelne, czterech mężczyzn - potwierdził Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Zastrzegł też, że trwa ustalanie ich tożsamości. 

Kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń. - Był trzeźwy - mówił policjant.

Na miejscu prokurator

- Trwają prace straży pożarnej mające na celu rozdzielenie dwóch samochodów - relacjonował przed godziną 15 na antenie TVN24 Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl. Jak opisywał, auto osobowe wbiło się w tył naczepy.

Strażacy zakończyli wyciąganie samochodu osobowego przed 16. - W tej chwili prowadzone są czynności z udziałem prokuratora: czynności związane z oględzinami zwłok na miejscu zdarzenia, zabezpieczeniem śladów i dowodów, które pozwolą nam wyjaśnić okoliczności tego tragicznego wypadku - wyjaśnił Niezdropa.

Zablokowany ruch

Ruch w kierunku Warszawy został zablokowany tuż po wypadku. Policjanci kierowali kierowców na objazdy. "Apelujemy do kierowców jadących od strony Lublina i Garwolina, aby omijali odcinek DK nr 17 w Lubicach i korzystali z objazdu do drogi wojewódzkiej nr 801 na węźle Lipówki" - podała na Twitterze warszawska policja.

- Drogowcom udało się udrożnić ruch i spowodować, że zator pojazdów na miejscu zdarzenia już praktycznie nie istnieje. Auta osobowe odjechały, zostały już tylko ciężarówki, które czekają na udrożnienie przejazdu - dodał Niezdropa. Trasa została odblokowana chwilę po godzinie 17.

Źródło: tvnwarszawa.pl

mp/r

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości