Zmiana planów. Tramwajem przez nowy most do Marymontu

Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plTramwaj na moście

Tramwaj, który prawdopodobnie w styczniu rozpocznie kursowanie przez most Skłodowskiej-Curie, pojedzie od pętli metro Marymont, a nie - jak pierwotnie planowano - od Młocin.

- Dzięki temu rozwiązaniu, tramwaj będzie przejeżdżał obok ważnych miejsc, takich jak Akademia Wychowania Fizycznego, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego czy Szpital Bielański – mówi Konrad Klimczak z biura prasowego Zarządu Transportu Miejskiego.

Nowa linia tramwajowa miałaby zaczynać swój bieg na pętli przy stacji metra Marymont. Ulicą Marymoncką dojeżdżałaby do mostu Skłodowskiej-Curie. Nową przeprawą tramwaj dojeżdżałby do ulicy Myśliborskiej.

Na kolejne odcinki poczekamy

Pasażerowie na razie będą musieli zadowolić się tym krótkim odcinkiem. W planach jest trasa do ulicy Mehoffera, ale nadal jest w fazie uzgodnień.

- Najprawdopodobniej uzyskamy decyzję środowiskową w lutym 2013 roku, a w II kwartale przyszłego roku będziemy mogli ogłosić przetarg na budowę – mówi Klimczak.

W kolejnych latach mają zostać zbudowane tory do pętli Winnica.

Próby obciążeniowe na moście

W czwartek na części tramwajowej mostu Skłodowskiej-Curie odbyły się próby obciążeniowe. Na most wjechały dwa tramwaje. Odcinek od Marymontu do Myśliborskiej będą obsługiwały Swingi Duo.

Zobacz testy tramwajowe na moście Skłodowskiej-Curie:

bf/b

Tramwaje wjechały na most Skłodowskiej-Curie
Tramwaje wjechały na most Skłodowskiej-Curie Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości