Rozpoczęło się największe w tym roku frezowanie w stolicy. Drogowcy zdzierają asfalt z Modlińskiej, zabierając tym samym kierowcom nitkę w kierunku Legionowa. Pomimo obaw, rano ruch odbywał się płynnie.
Wyjazd nad Zegrze i na Mazury przechodzi remont. Największe w tym roku frezowanie drogowcy zaplanowali właśnie na długi, sierpniowy weekend.
Sprawdziliśmy, jak się w rejonie prac jeździ. – Ruch odbywa się płynnie. Kierowcy albo wybrali inną trasę, albo nie zdecydowali się wcześnie wyjechać – relacjonował przed godziną 9.00 Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.
Jak dodaje Zieliński, drogowcy zdarli już asfalt na całej długości zamkniętego odcinka i powoli zabierają się do układania nowych warstw.
Frezują Modlińską
Od środowego wieczora zamknięta jest Modlińska od Płochocińskiej do trasy Mostu Północnego. W kierunku Legionowa do dyspozycji kierowców pozostał jeden pas, który przed wiaduktem przechodzi na zachodnią nitkę Modlińskiej.
Na czas remontu swoje trasy (w obu kierunkach) zmieniły autobusy linii: 426, 705, 734, 735, 736 - pojadą ul. Toruńską i Marywilską oraz linia 126, która została skierowana na objazd ulicami: Klasyków, Bohaterów i Marywilską. Linie 186, 509, 511, 516, 518, 723, 731, N03, N13, N63 nie zmienią tras, autobusy pojadą „pod prąd” jezdnią w kierunku Centrum.
Drugi etap od piątku
W piątek drogowcy przeniosą się na odcinek od Elektronowej do Płochocińskiej. Kierowcy będą musieli pojechać mostem Grota - Roweckiego, do Wisłostrady i mostem Północnym, albo Trasą Toruńską, do ul. Marywilskiej i ul. Płochocińską. Roboty na tym odcinku potrwają do poniedziałku.
W tym czasie linie 186, 426, 509, 516, 723, 731, 734, 736 oraz linie nocne N03, N13 i N63, pojadą ul. Toruńską, Marywilską i Płochocińską, zaś linie 511, 518, 705, 735 Trasą i Mostem Marii Skłodowskiej-Curie.
Do ułożenia będzie blisko 43 tys. m kw nowej nawierzchni czyli ponad 6 boisk do piłki nożnej.
Trwają prace na Modlińskiej
wp//ec