Zabójstwo 49-letniej kobiety. "Typowany sprawca nie jest zatrzymany"

Najnowsze

Autor:
katke/b
Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl
Google MapsZabójstwo 49-letniej kobiety niedaleko Mińska Mazowieckiego

Nieprzytomną kobietę znalazł jeden z członków rodziny. Mimo reanimacji, nie udało się jej uratować. Śledczy nie mają wątpliwości, że w Wólce Czarnogłowskiej doszło do zabójstwa. - Typowany sprawca na chwilę obecną nie jest zatrzymany, policja go poszukuje - informuje prokuratura.

Pierwszą informację na ten temat otrzymaliśmy na Kontakt24. Do zdarzenia doszło w miejscowości Wólka Czarnogłowska w gminie Dobre, w powiecie mińskim.

Ustalają okoliczności, szukają sprawcy

- Po ustaleniach z prokuraturą w Mińsku Mazowieckim możemy przekazać, że mamy do czynienia ze śmiercią kobiety. Informację otrzymaliśmy w poniedziałek wieczorem od jednego z członków rodziny. Znalazł on nieprzytomną kobietę. Na miejsce przyjechali policjanci, wezwano także zespół ratownictwa medycznego. Mimo podjęcia czynności reanimacyjnej, lekarz stwierdził zgon - potwierdził w rozmowie z tvnwarszawa.pl oficer prasowy policji w Mińsku Mazowieckim Marcin Zagórski.

- Ofiara to 49-letnia mieszkanka gminy Dobre. Na miejscu pracował technik kryminalistyki pod nadzorem prokuratora, sprowadzono także psa tropiącego - dodał. Komendant powiatowy skierował na miejsce grupę dochodzeniowo-śledczą. - Aktualnie prowadzimy nasze działania, aby wyjaśnić okoliczności śmierci i zatrzymać osoby, które mogą mieć związek ze zdarzeniem - powiedział policjant.

Przesłuchali już pierwsze osoby

Jak ustalił nieoficjalnie nasz reporter Lech Marcinczak, od poniedziałkowego wieczoru policja poszukuje bliskiego członka rodziny zmarłej kobiety.

- Z uwagi na powagę tej sprawy, nie możemy ujawniać dokładnych okoliczności i zbyt wielu szczegółów. Prowadzimy działania zmierzające do zatrzymania osoby, która może mieć związek ze śmiercią kobiety - skomentował nasze ustalenia Zagórski. Zapewnił, że przesłuchano już pierwsze osoby i zbierane są wszelkie ślady, które pomogą wyjaśnić sprawę.

Prokuratura: doszło do zabójstwa

Informację o śmierci kobiety potwierdziła w rozmowie z redakcją Kontaktu24 także Prokuratura Rejonowa w Mińsku Mazowieckim.

- Potwierdzam, że zaistniało takie zdarzenie, że doszło do zabójstwa kobiety w wieku 49 lat na terenie gminy Dobre. Typowany sprawca na chwilę obecną nie jest zatrzymany, policja go poszukuje. Oględziny miejsca zdarzenia jeszcze trwają. Jesteśmy w fazie ustalenia wstępnych okoliczności zdarzenia - przekazała zastępca prokuratora rejonowego Barbara Sobótka.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o śmierci 37-latka, który został postrzelony na grillu:

Policja o szczegółach postrzelenia mężczyzny w Sochaczewie TVN24

Autor:katke/b

Źródło: Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Google Maps