Wkrótce otwarcie kontrowersyjnej antresoli na Centralnym

Kontrowersyjna antresola gotowa
Kontrowersyjna antresola gotowa
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plKontrowersyjna antresola gotowa

Opóźniona modernizacja Dworca Centralnego dobiega końca. Kolejarze oceniają, że cała inwestycja zakończy się w marcu, a już za tydzień gotowa ma być antresola w hali głównej.

Najpierw Polskie Koleje Państwowe zapowiadały, że modernizacja Centralnego zakończyć się pod koniec ubiegłego roku. Później przedstawiciele spółki mówili, że inwestycja "ulegnie niewielkiemu przesunięciu". Tymczasem mamy już marzec, a inwestycja nadal nie jest zakończona.

Dlaczego? O to spytaliśmy przedstawicieli PKP. - Przedłużenie prac wynika z problemów wykonawcy z dotrzymaniem przyjętych wcześniej terminów oraz z konieczności wykonania dodatkowych prac, których nie dało się przewidzieć na etapie planowania inwestycji – informuje tvnwarszawa.pl Aleksandra Dąbek z biura prasowego PKP.

Prace do końca marca

Kolejarze zapewniają, że dobiegają końca prace związane z montażem podwieszanych sufitów w podziemnych galeriach. - Planujemy, że cała inwestycja zakończy się w tym miesiącu – podkreśla Dąbek. I dodaje, że prace związane z budową antresoli zostały już zakończone. - Planujemy, że zostanie ona udostępniona podróżnym na początku przyszłego tygodnia - zapowiada przedstawicielka PKP. Kolejarze zapewniają również, że dobiegają końca roboty związane z montażem podwieszanych sufitów w podziemnych galeriach. Planują zakończenie całej inwestycji w tym miesiącu.

Kontrowersyjna antresola

Warto przypomnieć, że chodzi o antresolę, która znajduje się w hali głównej dworca. Jej wpasowanie w to miejsce budzi kontrowersje. W rozmowie z tvnwarszawa.pl varsavianista Jarosław Zieliński mówił o konflikcie pomiędzy architekturą a komercją. Kolejarze odpierali te zarzuty, tłumacząc, że z ocenami trzeba się wstrzymać do zakończenia inwestycji. Koszt przebudowy Dworca Centralnego wynosi 19,5 mln zł.

ran/sk

Pozostałe wiadomości