Najnowsze

Zmiany w kursowaniu pociągów SKM i Kolei Mazowieckich. Największe na linii legionowskiej

Najnowsze

Autor:
kk
Źródło:
tvnwarszawa.pl
PKP PLK zapowiadają remont torów między Dworcem Wschodnim i stacją Warszawa Wawer
PKP PLK zapowiadają remont torów między Dworcem Wschodnim i stacją Warszawa WawerTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl PKP PLK zapowiadają remont torów między Dworcem Wschodnim i stacją Warszawa Wawer

Wraz z końcem wakacji wchodzi w życie zmieniony rozkład jazdy pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Korekty będą obowiązywały od niedzieli 29 sierpnia. Duży wpływ na kursowanie pociągów będą miały prace prowadzone przez PKP PLK na Dworcu Zachodnim i przy budowie przystanku Warszawa Targówek.

Ratusz informuje, że największe zmiany będą dotyczyły linii legionowskiej, gdzie zawieszone zostaje kursowanie pociągów SKM linii S9, a ich rolę przejmie linia S3. Ze względu na prace w pobliżu peronu ósmego, zawieszony zostanie ruch pociągów pomiędzy stacją Warszawa Zachodnia a przystankiem Warszawa Wola, na którym pociągi jadące linią obwodową będą rozpoczynały i kończyły bieg. Pozostałe będą zaczynały i kończyły kursy na przystanku Warszawa Powązki.

Od 30 sierpnia pomiędzy przystankiem Warszawa Wola a przystankami Legionowo / Legionowo Piaski / Wieliszew/ Radzymin będą kursowały wyłącznie składy linii S3 ze zwiększoną częstotliwością.

Zmiany na linii S1 będą niewielkie. Pasażerowie muszą przygotować się na kilkuminutowe przesunięcia odjazdów pociągów z poszczególnych stacji. Dodatkowo, wybrane wieczorne połączenia będą realizowane na odcinku Otwock - Warszawa Wschodnia.

Na linii S2 najbardziej odczuwalną zmianą będzie zawieszenie ostatniego, wieczornego połączenia z Lotniska Chopina w kierunku Sulejówka Miłosny. Poza tym dwa ostatnie kursy z Sulejówka Miłosny w kierunku Warszawy Zachodniej zostaną skrócone do stacji Warszawa Wschodnia.  

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Zmiany w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich

Koleje Mazowieckie zapowiadają, że najważniejsze zmiany w rozkładzie jazdy wynikają z modernizacji stacji Warszawa Zachodnia. W komunikacie czytamy, że wieczorne i nocne utrudnienia na podmiejskiej linii średnicowej obowiązują w całej organizacji, co oznacza, że wybrane pociągi KM będą kursowały w skróconej bądź zmienionej relacji. Od 1 września na tory wyjadą składy realizujące połączenia zawieszone na czas wakacji.

Dodatkowo w terminie 1 - 7 października należy spodziewać się utrudnień na dalekobieżnej linii średnicowej. Wówczas wybrane pociągi KM będą kursowały w skróconej relacji. Zmiany będą dotyczyły też pociągów lotniskowych KM, które będą kursowały na skróconej trasie Modlin - Warszawa Centrum.

W terminie od 29 sierpnia do 6 listopada pasażerów czekają następujące zmiany:

Linia R1 Warszawa – Skierniewice: na odcinku Warszawa Włochy - Pruszków zostanie zamknięty jeden z torów. Utrudnienia planowane są w dniach 30 - 31 października oraz 6 listopada. W tym czasie pociągi będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy.

Linia R3 Warszawa – Łowicz: część połączeń na trasie Sochaczew – Łowicz Główny obsługiwana jest przez zastępczą komunikację autobusową. Powodem utrudnień są prace przy modernizacji stacji Łowicz Główny oraz na odcinku Sochaczew – Bednary. W dniach 4 – 5 września ruch pociągów na odcinku Ożarów Mazowiecki – Błonie będzie prowadzony po jednym czynnym torze.

Linia R6 Warszawa – Małkinia: od 4 do 11 października ruch pociągów na odcinku Warszawa Wileńska – Zielonka odbywał się będzie po jednym czynnym torze, powodem jest budowa tunelu w Zielonce. Dodatkowo część pociągów KM zostanie odwołana i uruchomione zostaną połączenia wahadłowe na odcinku Warszawa Wileńska – Ząbki. Będą również dodatkowe połączenia na linii średnicowej do Wołomina i Tłuszcza.

Linia R7 Warszawa – Dęblin: KM przygotowały trzy pary dodatkowych połączeń dla mieszkańców Śródborowa, Pogorzeli Warszawskiej, Starej Wsi oraz Celestynowa. Będą one realizowane wyłącznie w dni robocze przez pociągi obecnie kończące i rozpoczynające swój bieg w Otwocku. Pociągi przyjadą do Celestynowa o godzinie 8:17, 15:25 oraz 19:25 natomiast wyjadą o 8:39, 15:39 i 19:37

Linia R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna: od niedzieli 29 sierpnia ruch pociągów na odcinku Lesiów – Radom odbywa się po dwóch czynnych torach. W Radomiu uruchomione zostaną nowe stacje: Radom Północny oraz Radom Gołębiów.

Linia R9 Warszawa – Działdowo: część połączeń będzie skrócona do lub ze stacji Warszawa Gdańska lub Warszawa Wola. Pociągi nie zatrzymają się na peronie ósmym stacji Warszawa Zachodnia. Ponadto pociąg 15417 odjeżdżający z Warszawy Gdańskiej o godzinie 23:25 na odcinku Konopki – Mława w dniach 31.08/ 1.09, 1/2, 2/3 oraz 13/14 września zostanie zastąpiony przez zastępczą komunikację autobusową.

Linia R81 Radom – Dęblin: z uwagi na prace utrzymaniowo - naprawcze na linii w wybranych terminach ruch będzie prowadzony wahadłowo po jednym czynnym torze, a rozkład jazdy ulegał będzie częstym zmianom.

Wzajemne honorowanie biletów

W terminie od 29 sierpnia do 6 listopada 2021 roku wszystkie bilety Kolei Mazowieckich będą honorowane w autobusach WTP na odcinkach:

175  Lotnisko Chopina – Dworzec Centralny, 136  PKP Wola (Wolska) – rondo Zesłańców Syberyjskich, 154 PKP Wola (Kasprzaka) – Dw. Zachodni, 167 PKP Wola (Kasprzaka) – rondo Zesłańców Syberyjskich, 178  PKP Wola (Kasprzaka) – rondo Zesłańców Syberyjskich, 184 PKP Wola (Kasprzaka) – Dw. Zachodni, 186 PKP Wola (Wolska) – rondo Zesłańców Syberyjskich, 414 PKP Wola (Wolska) – rondo Zesłańców Syberyjskich, 523 PKP Wola (Wolska) – Dw. Zachodni.

SKM przypomina w komunikacie, że w ramach "Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD" bilety WTP są honorowane w obu kierunkach w pociągach KM na odcinkach:

Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia, Legionowo – Warszawa Wola (przez Warszawę Gdańską), linii lotniskowych RL na odcinku Legionowo – Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia – Pruszków, Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna.

Natomiast bilety KM są honorowane w obu kierunkach w pociągach SKM:

linii S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina, linii S3 na odcinku Legionowo – Warszawa Wola, linii S1 na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków.

Autor:kk

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: SKM

Pozostałe wiadomości