Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

"Kilkaset kilogramów ciekłego betonu, kamieni i żwiru" spadło z budowy biurowca. "Cud, że nikogo nie było na pasach"

Warszawa | Najnowsze

Autor:
mp/pm
Źródło:
Kontakt 24
Piotr / Kontakt 24"Lawina" spadła na przejeżdzające samochody

- Kilkaset kilogramów ciekłego betonu, kamieni i żwiru spadło na samochody i pobliskie przejście dla pieszych - napisał na Kontakt 24 Piotr, jeden z poszkodowanych w zdarzeniu. - Doszło do awarii pompy do betonu - przyznaje spółka Skanska, która buduje biurowiec.

Pan Piotr z Warszawy w czwartek około godziny 23 jechał ulicą Prostą z centrum w stronę ronda Daszyńskiego. Jego podróż przerwała "lawina" materiałów budowlanych z pobliskiej budowli. Jak twierdzi, było to "kilkaset kilogramów ciekłego betonu, kamieni i żwiru". Mężczyzna ratował się, przyspieszając i wjeżdżając na czerwonym świetle na pasy i rondo.

"Nie nadaje się do remontu"

"Lawina" uszkodziła nie tylko BMW pana Piotra, ale też inne pojazdy, które w tym czasie znajdowały się w pobliżu. - Po oględzinach BMW nie nadaje się do remontu. Uderzające kamienie wyrwały dziurę w szyberdachu podczas jazdy. Środek samochodu został zasypany kamieniami i resztkami betonu - opisuje nasz czytelnik w liście do redakcji Kontaktu 24. - Nie wiadomo, co by się stało, gdybym nie przyspieszył - dodaje.

Jak precyzuje, osiem innych samochodów ma wybite szyby, porysowany lakier i dziesiątki wgnieceń na karoseriach. Według jego relacji, "lawina" spadła również na pasy dla pieszych przy bardzo ruchliwym skrzyżowaniu. - Tylko cud spowodował, że nikogo nie było na pasach. Gdyby wydarzenie miało miejsce w dzień, kamienie spadające z 22. piętra mogły kogoś śmiertelnie ranić - podkreśla.

140 tysięcy złotych strat

Na miejsce przyjechała policja. - Doszło do uszkodzenia kilku pojazdów. Były to uszkodzenia różnego stopnia spowodowane prawdopodobnie tym, że na piętrze budowy trwało wylewanie betonu i część materiału wydostała się i spadła na pojazdy - informuje Marta Sulowska z wolskiej policji. Dodaje, że ze wstępnych informacji przekazanych przez kierownika budowy wynika, że doszło do pęknięcia rury, która podawała beton.

Główny poszkodowany, czyli nasz czytelnik, w piątek złożył doniesienie na policji o popełnieniu przestępstwa i narażeniu życia innych uczestników ruchu. Dodaje też, że o zdarzeniu poinformował nadzór budowlany.

- Poszkodowany oszacował straty do 140 tysięcy złotych. Gromadzimy materiały i prowadzimy w tej sprawie czynności - mówi Sulowska.

Szukają innych poszkodowanych

Firma Skanska potwierdza, że doszło do takiej sytuacji. - Podczas wylewania betonu na jednym z pięter budynku Generation Park awarii uległa pompa do betonu. Wskutek tego część mieszanki dostała się na karoserię ośmiu samochodów stojących na skrzyżowaniu przy rondzie Daszyńskiego - informuje Aleksandra Roszyk z zespołu komunikacji Skanska S.A.

Jak podkreśla, wykonawca wyznaczył zespół odpowiedzialny za szczegółowe zbadanie sytuacji, aby uniknąć podobnych zdarzeń w przyszłości. - Staramy się także ułatwić proces zgłaszania szkody przez poszkodowanych. W tym celu zwróciliśmy się do ubezpieczyciela z wnioskiem o priorytetowe potraktowanie tej sprawy, a nasz broker jest do pełnej dyspozycji osób, które w jakikolwiek sposób mogły ucierpieć w wyniku zaistniałej sytuacji - zaznacza Roszyk.

Skanska poszukuje innych osób poszkodowanych w czwartkowym zdarzeniu. Osoby takie mogą pisać na adres mailowy: szkody.skanska@marsh.com. - Osoba odbierająca wiadomości wie o zaistniałej sytuacji i jest do dyspozycji osób poszkodowanych, aby pomóc przeprowadzić je przez konieczne formalności - zapewnia biuro prasowe spółki.

"Lawina" betonu i kamieni spadła na samochody | Piotr / Kontakt 24
"Lawina" betonu i kamieni spadła na samochody | Piotr / Kontakt 24
"Lawina" betonu i kamieni spadła na samochody | Piotr / Kontakt 24
"Lawina" betonu i kamieni spadła na samochody | Piotr / Kontakt 24
"Lawina" betonu i kamieni spadła na samochody | Piotr / Kontakt 24
"Lawina" betonu i kamieni spadła na samochody | Piotr / Kontakt 24
"Lawina" betonu i kamieni spadła na samochody | Piotr / Kontakt 24

Źródło: Kontakt 24

mp/pm