Rój pszczół osiedlił się na klonie przy placu zabaw

Najnowsze

Autor:
ec,
katke/b
Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl
Fakty TVNUwaga na pszczoły, osy i szerszenie. Ich użądlenie może mieć poważne konsekwencje

Pszczoły upodobały sobie klon na jednym z osiedli w Wilanowie. Najpierw interweniowali strażacy, później na miejsce wezwany został pszczelarz.

Pan Marcin mieszka w jednym z bloków przy ulicy Teodorowicza. Na zdjęciach, które przesłał redakcji Kontaktu 24, widać rój pszczół, które osiedliły się na klonie w pobliżu placu zabaw. Chodzi o okolice budynku Nova Atmosfera.

"Pszczoły okupują klon"

- Pszczoły pojawiły się na naszym osiedlu wczoraj po południu. Żona otworzyła okno i usłyszała głośny szum. Okazało się, że to chmara pszczół przelatywała nad naszym oknem. Owady okupują teraz klon, który znajduje się blisko placu zabaw. Teren został oznaczony taśmami. Służby późnym wieczorem zainstalowały na drzewie specjalny domek–pułapkę – opowiadał w środę w rozmowie z Kontaktem 24.

Rój pszczół okupuje klon przy placu zabawMarcin / Kontakt24

Jak dodał, służby będą sprawdzać, czy pszczoły weszły do środka. - Widzę, że pszczół jeszcze sporo się kręci. Nie wydają się być agresywne, ale raczej wszyscy zamykają okna i wstrzymują się od przebywania na placu zabaw – dodał.

"Nie stwierdzono zagrożenia"

O akcję zapytaliśmy stołecznych strażaków. Wojciech Kapczyński potwierdził, że interwencja dotycząca roju pszczół miała miejsce we wtorek wieczorem. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o 19.45. Na miejscu był jeden zastęp straży pożarnej. Nie stwierdzono większego zagrożenia. Administrator budynku wezwał na miejsce pszczelarza – przekazał strażak.

Autor:ec, katke/b

Źródło: Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Marcin / Kontakt24