Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Azyle dla jeży w trzech parkach na Ursynowie

Najnowsze

Autor:
kz/gp
Źródło:
PAP
Urząd dzielnicy Ursynów Azyle dla jeży

W trzech ursynowskich parkach powstaną cztery azyle dla jeży. - Wygrodzony teren, pełen liści to naturalne schronienie, miejsce bytowania i hibernacji dla tych zwierząt – informuje tamtejszy ratusz. 

W trzech parkach powstaną cztery specjalne miejsca, w których sympatyczne zwierzaki znajdą spokój i będą mogły przetrwać zimę.

- Jeże to zwierzęta znajdujące się pod ochroną. Przygotowanie miejsc, w których mogą bezpiecznie i komfortowo przeczekać zimę, to kolejne działanie wynikające z troski o kolczastych mieszkańców naszej dzielnicy. Miejsca siedlisk jeży zgłaszali mieszkańcy, a my wybraliśmy kilka lokalizacji, w których tych zwierząt jest najwięcej - powiedział cytowany w komunikacie zastępca burmistrza Ursynowa Bartosz Dominiak.

Gdzie powstaną azyle?

Zimowe siedziby dla jeży powstaną w ciągu kilku dni w parkach: im. Jana Pawła II i przy Bażantarni. Gotowe są już w parku im. Kozłowskiego.

Jak zaznaczono, są to kolejne działania realizowane przez Urząd Dzielnicy, wynikające z troski o jeże zamieszkujące ursynowskie parki.

"Od 2019 roku prowadzony jest rejestr siedlisk jeży na terenie Ursynowa. Mieszkańcy mogą zgłaszać lokalizacje siedlisk za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub portalu Warszawa 19115 (należy skorzystać z zakładki MASZ POMYSŁ dodając uwagę: Ursynów-jeże)" - zaznaczył magistrat. W ramach projektu "Chrońmy jeże" zrealizowanego w 2021 r. w ramach budżetu obywatelskiego, zamontowano ostrzegawcze znaki drogowe poprawiające bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg, w szczególności jeży.

Dzikie zwierzęta w Warszawie

Dziki na Bródnie
Dziki na Bródnie Kontakt24
wideo 2/6

Autor:kz/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Urząd dzielnicy Ursynów

Pozostałe wiadomości