Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Pożar w kamienicy w centrum Warszawy. Ogień wychodził przez okno

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
pm
Źródło:
TVN24, tvnwarszawa.pl
Ogień wybuchł w mieszkaniu
wideo 2/4
Pożar w mieszkaniu przy Marszałkowskiej

Nad ranem w mieszkaniu przy Marszałkowskiej wybuchł pożar. Według wstępnych informacji ranne mogły zostać cztery osoby.

Jak poinformował na antenie TVN 24 Maciej Jabłoński z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, zgłoszenie nadeszło przed godziną 6.30. Paliło się w kamienicy przy Marszałkowskiej 53, w mieszkaniu na szóstym piętrze. - Na miejsce zostały skierowane trzy zastępy strażaków. Ogień wychodził przez okno - mówił Jabłoński. - Pożar został już zlokalizowany, trwa dogaszanie - zapewnił.

Według informacji przekazanych przez strażaka, pogotowie udzieliło pomocy czterem osobom: jednej z mieszkania, w którym wybuchł ogień, trzem kolejnym z sąsiednich lokali.

Budynek u zbiegu Marszałkowskiej i Koszykowej, czyli tuż obok placu Konstytucji, został ewakuowany.

- W tej chwili na miejscu jest pięć zastępów straży pożarnej, karetka pogotowia oraz pogotowie gazowe - relacjonował po godzinie 7.30 Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Okna mieszkania, w którym wybuchł pożar, są całkowicie wypalone. Osmolone są też okna lokali nad tym mieszkaniem, na dwóch kolejnych kondygnacjach - opisywał.

Trzy osoby w szpitalu

Jak około 8.30 przekazała reporterka TVN24 Katarzyna Gozdawa-Litwińska do szpitala trafiły w sumie trzy osoby. - To mężczyzna w średnim wieku, który był w mieszkaniu, kiedy doszło do pożaru. Kolejne dwie to sąsiadki, które podtruły się dymem. Na szczęście nie są to poważne obrażenia - relacjonowała.

Dodała, że poszkodowane były w sumie cztery osoby, ale jedna nie wymagała hospitalizacji i została opatrzona na miejscu. - Około 20 osób z tej kamienicy zostało ewakuowanych - doprecyzowała.

O 8.30 strażacy kończyli już prace na miejscu. - Teraz trzeba jeszcze sprawdzić, czy do kamienicy będzie można wrócić, ale to już zależy od nadzoru budowlanego - zaznaczyła reporterka.

Ewakuowani mieszkańcy wrócili już do swoich mieszkań. Nie mogą wrócić na razie lokatorzy spalonego mieszkania i tego, które znajduje się nad nim.

Zdjęcia z akcji strażaków otrzymaliśmy też na Kontakt 24:

Źródło: TVN24, tvnwarszawa.pl

Autor:pm