Poważna awaria wodociągowa na Woli. Zapadł się fragment Karolkowej

Najnowsze

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
W wyniku awarii zapadł się fragment ulicyTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plW wyniku awarii zapadł się fragment ulicy

Na skrzyżowaniu Karolkowej i Żytniej z pękniętej rury wylewała się woda, która podmyła jezdnię. Asfalt się zapadł. Z ruchu wyłączono kilkusetmetrowy fragment ulicy. W kilku budynkach nie było wody.

O awarii wodociągowej poinformował w środę przed 22 Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Przy skrzyżowaniu Karolkowej i Żytniej były prowadzone prace wodociągowe. Woda, która wydobywa się z pękniętej rury, podmyła jezdnię, a ta się zapadła - relacjonował.

Na miejsce przyjechało pogotowie wodociągowe oraz policja, która wyłączyła z ruchu fragment Żytniej od Karolkowej do Młynarskiej. - Pracownicy wodociągów starają się ustalić źródło wycieku. Można spodziewać się, że fragment Żytniej pozostanie zamknięty do jutrzejszego poranka - przekazał Zieliński. Dodał, że w okolicznych budynkach nastąpiła przerwa w dostawie wody.

Ruch udrożniony, woda wróciła

W czwartek po godzinie 6 Zieliński przekazał, że ruch na Żytniej został udrożniony. - Na miejscu pracuje prywatna firma, która wykonywała tam swoje prace przed awarią. Woda, która gromadziła się w wykopie została wypompowana. Ruch samochodów przez Żytnią odbywa się normalnie - poinformował nasz reporter.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji poinformowało, że na kilku posesjach w obrębie miejsca awarii nastąpiła przerwa w dostawie wody. Chodzi o posesje przy Karolkowej 59, 61, 62, 63, 64 oraz 66/74. Do dyspozycji mieszkańców przy Żytniej 36 udostępniono beczkowóz. Jak poinformował rano PAP rzecznik MPWiK Marek Smółka, dostawy wody dla mieszkańców zostały przywrócone o godzinie 6.

W czwartek rano ruch został przywróconyTomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl