Twarze poszukiwanych trafiły na bombki. Policja: skontaktujemy ich ze Świętym Mikołajem

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KSPPoszukiwani przez policję

Komenda Stołeczna Policji opublikowała "świąteczny list gończy" za trójką poszukiwanych. "Skontaktujemy ich ze Świętym Mikołajem, a gdyby nie miał dla nich prezentów, sami zaopiekujemy się nimi na święta" - przekonują policjanci.

Komunikat zawiera grafikę, na której twarze poszukiwanych mężczyzn umieszczono na bombkach zawieszonych na choince. Dodatkowo policjanci opatrzyli go dowcipnym komentarzem.

"Nikt nie powinien spędzać świąt samotnie i w ukryciu. Jeżeli masz informacje na temat miejsc pobytu poszukiwanych Mariusza Korniłowicza vel Noah Rosenkranz, Marka Kulikowskiego lub Pawła Załęskiego daj nam znać!" - brzmi komunikat.

Tak służby zachęcają do kontaktu potencjalne osoby, które mogą mieć informacje o poszukiwanych: "Skontaktujemy ich ze Świętym Mikołajem, a gdyby nie miał dla nich prezentów, sami zaopiekujemy się nimi na święta. Zapewniamy anonimowość. Można dzwonić lub napisać mail. Nasze renifery dojadą w każde miejsce".

Mariusz Korniłowicz vel Noah Rosenkranz

Poszukiwany Mariusz Korniłowicz vel Noah RosenkranzKSP

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Piasecznie poszukują Mariusza Korniłowicza vel Noah Rosenkranz. Trzy lata temu pisaliśmy o tym poszukiwanym w kontekście przetargu na audyt warszawskiej reprywatyzacji. Najtańszą ofertę złożyła wtedy właśnie jego fundacja.

Korniłowicza opisywała swego czasu "Gazeta Stołeczna". Jak podawał dziennik, był on sędzią. W 2001 roku wytoczono mu sprawę dyscyplinarną i udowodniono, że pobrał pieniądze na delegacje, których nie było. Do tego kupił używaną lodówkę na rachunek sądu. Pieniądze zwrócił, ale i tak został wydalony z zawodu. Po skandalu wyjechał do Izraela, gdzie dostał obywatelstwo. Tam zmienił imię i nazwisko na Noah Rosenkranz. Spreparował dyplom doktora Wolnego Uniwersytetu w Berlinie i został… wykładowcą w pięciu prywatnych szkołach wyższych, między innymi Uczelni Łazarskiego.

Korniłowicz już raz wpadł w ręce służb - w 2013 roku. Miał się przyznać do fałszowania dyplomów. Ale niedługo później znowu zniknął. - W sprawie poszukiwanego opublikowano trzy listy gończe. Mężczyzna ma zasądzony wyrok sześciu lat pozbawienia wolności - mówi tvnwarszawa.pl Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Korniłowicz to syn Zygmunta i Reginy. Urodził się 7 kwietnia 1967 roku. Jest poszukiwany z artykułu 284 paragraf 1, który brzmi: "Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Osoby które mają informację o tym mężczyźnie powinni skontaktować się z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie przy Kościelna 3 (telefon: (22) 756-70-18; (22) 60-45-213) lub pod adresem mailowym: oficer.prasowy.piaseczno@ksp.policja.gov.pl.

Marek Kulikowski

Poszukiwany Marek KulikowskiKSP

Policja poszukuje też Marka Kulikowskiego urodzonego 29 sierpnia 1967 roku. Jego rodzice to Henryk i Łucja.

Poszukiwany z art. 286 par. 1 (oszustwo) i art. 279 par. 1 dotyczącego kradzieży z włamaniem.

Kontakt do jednostki poszukującej: Komenda Rejonowa Policji Warszawa VII ul. Grenadierów 73/75, tel. (22) 810-60-63 lub mail: oficer.prasowy.krp7@ksp.policja.gov.pl.

Paweł Załęski

Poszukiwany Marek KulikowskiKSP

Kolejny poszukiwany to Paweł Załęskie. Mężczyzna jest synem Stefana i Krystyny, urodził się 15 stycznia 1979 roku.

Poszukiwany z art. 148 par. 2 pkt 2 dotyczącego zabójstwa w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem.

W sprawie poszukiwanego można kontaktować się z ochocką Komendą Rejonową Policji Warszawa III przy Opaczewskiej 8, tel. (22) 603-93-50, (22) 603-93-51 lub mailowo: oficer.prasowy.krp3@ksp.policja.gov.pl.

Źródło: tvnwarszawa.pl

mp/b