Przetarg na siedem sezonów, nowe warunki na bulwarach wiślanych

Bulwary Wiślane
Kto ma pierwszeństwo na Bulwarach Wiślanych?
Źródło: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Zarząd Zieleni ogłosił przetarg dla przedsiębiorców, którzy są zainteresowani prowadzeniem działalności na warszawskich bulwarach wiślanych. Jak informują urzędnicy, wyłonieni w przetargu dzierżawcy będą mogli pozostać tam przez siedem najbliższych sezonów, czyli łącznie przez siedem lat.

W listopadzie Rada Warszawy przyjęła uchwałę, w ramach której zmienione zostały m.in. zasady dzierżawy miejskich budynków. Nowe rozwiązania mają sprzyjać prowadzeniu działalności oraz zapewniać stabilność najmu. W środę pierwszy przetarg na takich zasadach ogłosił Zarząd Zieleni, który poszukuje dzierżawców na bulwarach wiślanych.

Postępowanie dotyczy wydzierżawienia terenów na Bulwarze Flotylli Wiślanej przy Płycie Desantu 3 Dywizji Piechoty. Zarząd Zieleni poszukuje podmiotów, które będą prowadzić tam działalność gastronomiczną uzupełnioną o działania kulturalne lub rekreacyjno-sportowe. Wyłonieni w przetargu dzierżawcy będą mogli pozostać tam nawet przez siedem najbliższych sezonów, czyli łącznie przez siedem lat.

Postępowanie ogłoszono z dużym wyprzedzeniem, aby nowi dzierżawcy mieli czas na przygotowanie się do sezonu nad Wisłą. Przetarg jest otwarty dla wszystkich. Oferty należy składać do 19 stycznia 2023 roku do godziny 10:00.

ZOBACZ TAKŻE: Alkohol na bulwarach.

Muzyka i gastronomia

Jak zapisano w informatorze przetargowym preferowany będzie zróżnicowany program społeczny: dyskusje, wystawy, wykłady, warsztaty, spotkania autorskie, gry terenowe, teatr, stand-up, program adresowany do różnych grup wiekowych, w tym oferta dla seniorów i rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem oferty dla dzieci i młodzieży, z możliwością organizacji kameralnych koncertów.

"Wydarzenia o charakterze muzycznym/tanecznym przy muzyce mechanicznej mogą się odbywać w czwartki do godz. 23:00, natomiast w piątki i soboty nie dłużej niż do godz. 3:00 dnia następnego. Dopuszcza się też organizację koncertów trwających najpóźniej do godz. 23:00. Koncert każdorazowo musi zostać zgłoszony i uzyskać akceptację Zarządu Zieleni m.st. Warszawy nie później niż na 3 dni przed planowanym terminem koncertu, chyba że wydarzenia te były objęte ofertą dzierżawcy. W przypadku najemców przewidujących program taneczno-muzyczny, Dzierżawca zainstaluje urządzenia ograniczające emisję dźwięków o niskich częstotliwościach, tzw. basów" - zaznaczono w informatorze.

Zapisy dotyczą też oferty gastronomicznej. "Ze względu na inflację oraz chęć jak najszerszej dostępności dla mieszkańców przygotowanej oferty, w ciągu całego roku powinny znajdować się 3 dania niskokosztowe, gdzie cena ciepłych dań nie będzie przekraczała kwoty zadeklarowanej w ofercie, w tym wegetariańskich/wegańskich lub bezmięsnych" - określono. 

"Wyjście naprzeciw oczekiwaniom"

Jak informuje ratusz "nowe zasady dzierżawy to wyjście naprzeciw oczekiwaniom warszawskich mieszkańców, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców, którzy postulowali o możliwość zawierania wieloletnich umów".

Kolejną zmianą w uchwale jest również umożliwienie trwałej regulacji tytułów do gruntu podmiotom, które zajmują nieruchomości objęte roszczeniami. Uwłaszczenie lub ustanowienie użytkowania wieczystego będzie teraz mogło nastąpić – za każdorazową zgodą Rady m.st. Warszawy – również w przypadkach, gdy roszczenia w trybie dekretowym wniesiono po wszelkich ustawowych terminach oraz w sytuacjach, w których zgłoszone roszczenia dotyczą ustanowienia służebności.

Czytaj także: