Najnowsze

Koronawirus u pracowników Tramwajów Warszawskich. "Nie mieli styczności z pasażerami"

Najnowsze

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
108 nowych przypadków zakażenia koronawirusemTVN24
wideo 2/3
TVN24108 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

U trzech pracowników zakładu zajmującego się naprawą infrastruktury tramwajowej wykryto zakażenie COVID-19. Pracownicy, którzy mieli styczność z zakażonymi, zostali skierowani na domową kwarantannę.

Sygnał o zakażonych pracownikach Tramwajów Warszawskich otrzymaliśmy we wtorek wieczorem na warszawa@tvn.pl. Następnego dnia informację potwierdził nam rzecznik prasowy spółki Maciej Dutkiewicz. Jak podkreślił, zakażenie stwierdzono u trzech pracowników wydzielonego zakładu zajmującego się remontami infrastruktury. - Żaden z nich nie miał styczności z pasażerami ani nie wykonywał pracy związanej z tramwajami. Pracownicy są pod opieką lekarską i epidemiologiczną - poinformował Dutkiewicz.

Część pracowników na kwarantannie

Jak przekazał, informacja o zakażeniach dotarła do zakładu w niedzielę. - W nocy z niedzieli na poniedziałek odbyła się dezynfekcja wszystkich pomieszczeń, w których mogli przebywać zarażeni pracownicy. Dokonano też dezynfekcji pojazdów technicznych i innych urządzeń. Wszyscy pozostali pracownicy mający styczność z zarażonymi pozostają w domu na kwarantannie pod kontrolą sanepidu - poinformował rzecznik. Ponadto część pracowników zakładu otrzymała możliwość pracy zdalnej.

Dutkiewicz zapewnił, że wdrożono wszystkie obowiązujące procedury sanitarne. O zakażeniach wśród załogi zostali poinformowani również pozostali pracownicy za pomocą SMS-owego systemu alarmowego. - Pracownicy zostali także powiadomieni o konieczności przestrzegania rygorów sanitarnych. Dotychczas nie stwierdzono przypadków zakażeń w którejkolwiek z czterech zajezdni zajmujących się przygotowaniem i eksploatacją tramwajów, którymi jeżdżą pasażerowie - dodał.

Codzienna dezynfekcja wagonów

Rzecznik Tramwajów Warszawskich przypomniał również, że wszystkie pojazdy dezynfekowane są codziennie, przez siedem dni w tygodniu, po każdym zjeździe wagonu do zajezdni. Pracują przy tym 72 osoby.

- Oprócz codziennej dezynfekcji tramwajów, Tramwaje Warszawskie w przypadku podejrzenia u pracownika lub pasażera COVID-19 zlecają dodatkową dezynfekcję tramwaju metodą zamgławiania. Dodatkowo tą metodą dezynfekujemy profilaktycznie pomieszczenia w zajezdniach, które są najczęściej używane - szatnie oraz dyspozytornie - przekazał Maciej Dutkiewicz.

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości