Dzień Wszystkich Świętych. Jak dojechać na stołeczne cmentarze?

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Dzień Wszystkich Świętych przy Cmentarzu Bródnowskim
Dzień Wszystkich Świętych przy Cmentarzu BródnowskimMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Dzień Wszystkich Świętych przy Cmentarzu BródnowskimMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Dziś, we wtorek, Wszystkich Świętych. Podobnie jak w czasie kilku poprzednich dni, już od soboty, na warszawskie ulice wyjeżdża więcej pojazdów komunikacji miejskiej, kursują też specjalne linie cmentarne, które dowożą pasażerów pod bramy nekropolii.

W rejonie cmentarzy obowiązują znaczne zmiany w organizacji ruchu. Na niektórych ulicach, w sąsiedztwie nekropolii, ograniczony został przejazd samochodów indywidualnych. Poruszać się nimi mogą wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, TAXI oraz posiadaczy identyfikatorów H (dla prowadzących działalność handlową), T (dla osób z niepełnosprawnościami, pracowników instytucji mieszczących się przy danej ulicy i mieszkańców) i M (służby miejskie i państwowe oraz placówki dyplomatyczne) wydawanych przez Zarząd Dróg Miejskich. Wzdłuż ulic wprowadzone są też ograniczenia w parkowaniu – wyznaczono specjalne parkingi. Ruchem będzie kierowała policja.

Priorytet dla komunikacji miejskiej

Autobusy kilku linii cmentarnych wyjechały na trasy już w sobotę, 22 października i będą kursowały przez cały kolejny tydzień. W sobotę 29 października dołączyły do nich kolejne autobusy i tramwaje specjalnych linii. We wtorek 1 listopada na warszawskie ulice wyjeżdża 25 dodatkowych linii. W dzień Wszystkich Świętych uruchomiono dodatkowe linie tramwajowe C1, C4 i C6 oraz autobusowe C07, C09, C11, C12, C13, C14, C20, C22, C27, C37, C40, C47, C50, C51, C56, C69, C70, C81 C84, C88, C89, C90.  Tego dnia na trasy wyjedzie najwięcej tramwajów i autobusów – większość linii cmentarnych będzie kursowało z częstotliwością 3-5 minut. Tramwaje i metro będą kursowały podstawowo według sobotniego rozkładu jazdy, a autobusy według rozkładów dnia świątecznego, przy czym zwiększona zostanie częstotliwość kursowania niektórych linii. 

Cmentarz Bródnowski

Od soboty, 29 października, do wtorku, 1 listopada, zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania są ulice:

- św. Wincentego od ronda Żaba do ul. Gilarskiej (mieszkańcy kwartału ulic: Podobna – Rzeszowska – Horodelska – Rogowska mogą korzystać z przejazdu ul. Skargi), - Gościeradowska od ul. Borzymowskiej do Kołowej, - Borzymowska od ul. Gościeradowskiej do św. Wincentego, - Kołowa od ul. Handlowej do św. Wincentego. - Na ul. Smoleńskiej będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu (w stronę ul. Witebskiej; zamknięte połączenie z ul. Świdnicką). - Zakaz zatrzymywania się będzie obowiązywał na ulicach: - Samarytanka od ul. Dalanowskiej do św. Wincentego, - Borzymowskiej od ul. Dalanowskiej do Gościeradowskiej, - Smoleńskiej od ul. Witebskiej do św. Wincentego, - Witebskiej od ul. Ossowskiego do Węgrowskiej.

Organizacja ruchu przy Cmentarzu Bródnowskim od 29 do 31 październikaUM Warszawa

Dodatkowo, we wtorek, 1 listopada, dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania zostają ulice:

- wiadukt nad rondem Starzyńskiego w kierunku Targówka (ruch będzie odbywał się przez rondo), - 11 Listopada od ul. Letniej do Starzyńskiego, - rondo Żaba (skręcić z ul. Starzyńskiego i Szwedzkiej w kierunku ronda Żaba będą mogły tylko uprawnione pojazdy oraz dojeżdżający do ulic Staniewickiej, Pożarowej, Oliwskiej i Budowlanej), - Odrowąża i Wysockiego od ronda Żaba do Syrokomli (od strony Trasy Toruńskiej możliwy będzie dojazd do ulic Palestyńskiej, Oliwskiej, Pożarowej i Budowlanej, a od strony ronda Żaba do ulic Staniewickiej, Pożarowej, Oliwskiej i Budowlanej), - Matki Teresy z Kalkuty od ul. Wysockiego do Ogińskiego oraz od ul. Rembielińskiej do św. Wincentego (od ul. Rembielińskiej utrzymany będzie dojazd do parkingu strzeżonego), - Chodecka od ul. Wyszogrodzkiej do Matki Teresy z Kalkuty (utrzymany będzie tylko dojazd do ul. Balkonowej).

Jeden kierunek ruchu na ulicach:

- Matki Teresy z Kalkuty od ul. Rembielińskiej do Ogińskiego (w stronę ul. Ogińskiego), - Rembielińskiej od ul. Julianowskiej do Matki Teresy z Kalkuty (w stronę ul. Matki Teresy z Kalkuty), - Ogińskiego od ul. Matki Teresy z Kalkuty do Siedzibnej (w stronę ul. Siedzibnej).

Zakaz zatrzymywania się na ulicach:

- Staniewickiej, - Pożarowej, - Rembielińskiej od ul. Julianowskiej do Matki Teresy z Kalkuty, - Chodeckiej przed skrzyżowaniem z ul. Matki Teresy z Kalkuty.

Parkingi wytyczone na ulicach Matki Teresy z Kalkuty (pomiędzy ulicami Rembielińską i Ogińskiego) i Wysockiego (na odcinku od ul. Bartniczej do Syrokomli).

Dojazd Warszawskim Transportem Publicznym do Cmentarza Bródnowskiego:

- ulica św. Wincentego: C11, C13, C20, C27, C69, M2 i C27, (120, 156, 160, 169, 500 – do skrzyżowania ulic Handlowej i Kołowej), - ulica św. J. Odrowąża: C1, C4, C6, 1, 3, 4, 25, - ulica Chodecka: 112, 126, 145, 156, 169, 500, (C56, 114 – do skrzyżowania ulic Chodeckiej i Wyszogrodzkiej).

Organizacja ruchu przy Cmentarzu Bródnowskim 1 listopadaUM Warszawa

Cmentarz Północny

Od soboty, 29 października, do wtorku, 1 listopada, zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania są ulice:

- Wólczyńska od ronda na skrzyżowaniu z ul. Arkuszową do Wóycickiego (możliwy dojazd do posesji przy ul. Wólczyńskiej, Palisadowej, Opłotek, Burleski Kalamburu, Kabaretowej i Herbowej), - Opłotek od ul. Wólczyńskiej do Palisadowej (możliwy dojazd do posesji przy Palisadowej, Opłotek, Burleski, Kalamburu, Kabaretowej i Herbowej, ale mieszkańców będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – w stronę ul. Palisadowej).

Jeden kierunek ruchu na ulicach:

- Palisadowej (w stronę ul. Wóycickiego), - Wóycickiego od ul. Pułkowej do Żubrowej (w kierunku cmentarza).

Organizacja ruchu przy Cmentarzu Północny od 29 do 31 październikaUM Warszawa

Dodatkowo we wtorek, 1 listopada, zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania zostają ulice:

- Wólczyńska od al. Reymonta do Arkuszowej (utrzymany przejazd w ciągu ulic Sokratesa i Conrada, stąd możliwy dojazd do posesji przy ulicach Palisadowej, Opłotek, Burleski, Kalamburu, Kabaretowej i Herbowej), - Nocznickiego od ul. Kasprowicza do Wólczyńskiej (utrzymany dojazd do ul. Rokokowej), - Wóycickiego od ul. Wólczyńskiej do parkingu przy głównej bramie cmentarza, - Arkuszowa od ul. Estrady do Wólczyńskiej (utrzymany dojazd do posesji).

Zakaz zatrzymywania się na ulicach:

- Wólczyńskiej od ul. Wóycickiego do Estrady, - Estrady od ul. Palisadowej do Wólczyńskiej, - Palisadowej.

Przez cały dzień, 1 listopada nie będzie także możliwości skrętu w lewo z ul. Pułkowej w Dzierżoniowską. Samochody będzie można zostawić na istniejących parkingach przy bramie cmentarza, a dla zainteresowanych dojazdem do bramy południowej i zachodniej dojazd będzie się odbywał ulicami Radiową i Estrady. Natomiast w rejon Cmentarza Wawrzyszewskiego ruch indywidualny kierowany będzie ulicami Conrada i Sokratesa do parkingów przy ulicach Conrada i Kwitnącej.

Dojazd Warszawskim Transportem Publicznym do Cmentarza Północnego:

- Brama Główna (ulica K. Wóycickiego): C09, C13, C14, C50, C56, C70, C84, C88, M1 i C09, 181, - Brama Południowa (ulica Wólczyńska): C40, C50, M1 i C40, 250, 409, - Brama Zachodnia (ulica Estrady): C40, C50, M1 i C40, 110, 250, 409.

Dojazd do Cmentarza Wawrzyszewskiego: C13, C14, C88, 26, 33, 110, 116, M1 i 26/33, M2 i 26 (C70, C84, 114, 203, 210, 250, 409, 712 – do skrzyżowania ulic Wólczyńskiej i J. Conrada).

Organizacja ruchu przy Cmentarzu Północnym 1 listopadaUM Warszawa

Cmentarz Powązkowski

We wtorek, 1 listopada, zamknięte dla ruchu samochodów indywidualnych i wyłączone z parkowania zostają ulice:

- Powązkowska od Trasy AK do Krasińskiego oraz od Okopowej do Duchnickiej (będzie można pojechać z ul. Krasińskiego do Tatarskiej; wyjazd z ul. Piaskowej będzie możliwy tylko na ul. Burakowską i dalej do al. Jana Pawła II), - zachodnia jezdnia ul. Okopowej (w kierunku Ochoty) od ronda Zgrupowania AK "Radosław" do Anielewicza (od ul. Anielewicza możliwy będzie dojazd do ulic Spokojnej i Kolskiej – na zamkniętej jezdni wprowadzona zostanie możliwość ruchu w obu kierunkach), - wschodnia jezdnia ul. Okopowej (w kierunku Żoliborza) od ul. Anielewicza do ronda Zgrupowania AK "Radosław" (możliwy będzie tylko dojazd do miejsc parkingowych wyznaczonych na jezdni, objazd do ronda Zgrupowania AK "Radosław" zostanie poprowadzony al. Jana Pawła II).

Jeden kierunek ruchu obowiązujący na ulicach:

- Elbląskiej od ul. Przasnyskiej do Krasińskiego (w stronę ul. Krasińskiego), - Krasińskiego od ul. Elbląskiej do Broniewskiego (w stronę ul. Broniewskiego), - Duchnickiej od ul. Przasnyskiej do Powązkowskiej (w stronę ul. Powązkowskiej), - Przasnyskiej od ul. Rydygiera do Duchnickiej (w stronę ul. Duchnickiej), - Tatarskiej i Ostroroga od ul. Powązkowskiej do Wawrzyszewskiej (w stronę ul. Wawrzyszewskiej), - Ostroroga od Sołtyka do Wawrzyszewskiej (w kierunku ul. Wawrzyszewskiej), - Wawrzyszewskiej od św. Stanisława do Okopowej (w kierunku ul. Okopowej), - św. Stanisława (w kierunku ul. Okopowej).

Zakaz zatrzymywania się obowiązkowy na ulicach:

- Powązkowskiej od ul. Rydygiera do Burakowskiej, - Elbląskiej przed skrzyżowaniem z ul. Krasińskiego, - Przasnyskiej od Rydygiera do Duchnickiej, - Krasińskiego od ul. Elbląskiej do Broniewskiego, - Obozowej (po południowej stronie ulicy pomiędzy ul. Wawrzyszewską a Płocką).

Parkingi zostaną wytyczone na ulicach: Maczka, tzw. starej Powązkowskiej, Powązkowskiej (pomiędzy pl. Niemena a ul. Krasińskiego), Okopowej (jezdnia w kierunku Żoliborza od ul. Anielewicza do ul. Dzikiej), Elbląskiej, Tatarskiej i Ostroroga. Do 1 listopada zamknięty będzie parking przy Cmentarzu Wojskowym (przy ul. Ostrowieckiej).

Dojazd Warszawskim Transportem Publicznym na Powązki:  - Cmentarz Wojskowy (dawny Komunalny): C11, C12, C14, C22, C51, C90, M1 i C22, 180 (C70, 409 – do skrzyżowania ulic Powązkowskiej i Krasińskiego), 191, - Cmentarz Powązkowski (Stare Powązki): C11, C22, C51, C90, M1 i C22, 180, 409 (C1, 1, 22, 27 – do ul. Okopowej), 191, - Cmentarz Żydowski (przy ulicy Okopowej): C1, M2 i 1/22, 1, 22, 27, - Cmentarz Ewangelicko-Augsburski i Ewangelicko-Reformowany: 20, 23, 24, M2 i 24.

Organizacja ruchu przy Cmentarzu PowązkowskimUM Warszawa

Autorka/Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: WTP

Pozostałe wiadomości

Jeśli pozyskamy dofinansowanie, to przy dzisiejszym poziomie technologii modernizacja "Szpiegowa" i budowa na tym terenie dodatkowego budynku powinny potrwać trzy lata - powiedział we wtorek wiceprezydent Warszawy Tomasz Bratek.

Policjanci, strażnicy miejscy i nauczyciele mogą zamieszkać w przebudowanym "Szpiegowie"

Policjanci, strażnicy miejscy i nauczyciele mogą zamieszkać w przebudowanym "Szpiegowie"

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

W środę, 1 maja, w Śródmieściu stolicy zapowiedziane są zgromadzenia publiczne, połączone z pochodami. Autobusy i tramwaje będą kursowały zmienionymi trasami - poinformował stołeczny ratusz.

Pochody w centrum, zmiany w ruchu

Pochody w centrum, zmiany w ruchu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Osiedle Przyjaźń ma nadal służyć celom mieszkaniowym, a znajdujące się tam zaniedbane domki będą sukcesywnie remontowane - zapewnia stołeczny ratusz i przedstawia plan działań po zwrocie osiedla przez dotychczasowego dzierżawcę - Akademię Pedagogiki Specjalnej.

Miasto przejmuje Osiedle Przyjaźń i proponuje rozwiązania dla najemców

Miasto przejmuje Osiedle Przyjaźń i proponuje rozwiązania dla najemców

Źródło:
tvnwarszawa.pl

1155 projektów zgłoszonych w 11. edycji budżetu obywatelskiego zostało ocenionych pozytywnie. To najmniej ze wszystkich edycji, ale to może jeszcze ulec zmianie, gdyż do końca maja pomysłodawcy mają możliwość złożenia odwołania. W tej edycji do dyspozycji mieszkańców przeznaczono rekordową kwotę 105 milionów 782 tysięcy 530 złotych.

Projekty ocenione, czas na głosowanie w sprawie wydania ponad 105 milionów

Projekty ocenione, czas na głosowanie w sprawie wydania ponad 105 milionów

Źródło:
PAP

Urzędnicy spotkali się z przedstawicielami fundacji prowadzącej sklep socjalny Spichlerz. Placówka ponad miesiąc temu informowała o problemach i grożącej jej eksmisji. Choć wynajęli lokal na preferencyjnych warunkach, zdaniem ratusza nie płacili czynszu. Dług osiągnął prawie 280 tysięcy złotych. Mimo spotkania, sytuacja sklepu wciąż jest niejasna.

Przyszłość socjalnego Spichlerza pod znakiem zapytania. "Zaległości nie zostały uregulowane"

Przyszłość socjalnego Spichlerza pod znakiem zapytania. "Zaległości nie zostały uregulowane"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Sąd skazał drugiego kierowcę po wypadku na warszawskim Gocławiu, w którym jedna osoba zginęła, a trzy zostały poszkodowane. Michał W. został uznany winnym umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Był świadkiem, został skazany za spowodowanie śmiertelnego wypadku. "Wina nie budzi wątpliwości"

Był świadkiem, został skazany za spowodowanie śmiertelnego wypadku. "Wina nie budzi wątpliwości"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na S2 doszło do zderzenia czterech samochodów. Trzy osoby trafiły do szpitala. Droga w kierunku Terespola była całkowicie zablokowana.

Zderzenie na S2, są poszkodowani. Droga jest zablokowana

Zderzenie na S2, są poszkodowani. Droga jest zablokowana

Źródło:
PAP

Tragiczny wypadek w miejscowości Chrzczanka-Folwark. Samochód uderzył w drzewo, kierowca zmarł na miejscu.

Uderzył w drzewo, zginął na miejscu

Uderzył w drzewo, zginął na miejscu

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Tragiczny wypadek w pobliżu przystanku Warszawa ZOO na Pradze-Północ. Zginął tam rowerzysta potrącony przez pociąg.

Tragiczny wypadek przy przystanku Warszawa ZOO, zginął rowerzysta potrącony przez pociąg

Tragiczny wypadek przy przystanku Warszawa ZOO, zginął rowerzysta potrącony przez pociąg

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jechali w sprawie nieprzepisowo zaparkowanego samochodu, gdy zauważyli poruszenie przy drodze dla rowerów, biegnącej wzdłuż Wisłostrady na wysokości Wybrzeża Gdyńskiego. Na asfaltowej drodze leżał zakrwawiony, nieprzytomny około 40-letni mężczyzna.

Leżał na drodze rowerowej, był zakrwawiony i nieprzytomny

Leżał na drodze rowerowej, był zakrwawiony i nieprzytomny

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierował Polak, w aucie było też pięciu mężczyzn podających się za obywateli Somalii. Nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę, jechali do Niemiec.

Nielegalnie przekroczyli granicę, jechali do Niemiec

Nielegalnie przekroczyli granicę, jechali do Niemiec

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ciągnikiem rolniczym wjechał czołowo w bmw i zostawił pojazd, odchodząc razem z pasażerem. Cztery osoby z auta osobowego zostały ranne.

Pijany traktorzysta wjechał czołowo w auto osobowe. Cztery osoby ranne

Pijany traktorzysta wjechał czołowo w auto osobowe. Cztery osoby ranne

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Zamek Królewski zamieścił w sieci film z ogromnym porcelanowym talerzem z łyżeczkami wskazującymi godzinę. Na nagraniu zastąpił on tarczę zegara na wieży. To promocja z okazji otwarcia wyjątkowej galerii.

Zaskakująca zmiana na wieży Zamku Królewskiego

Zaskakująca zmiana na wieży Zamku Królewskiego

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na trasie S17 po czterech zdarzeniach ruch w kierunku Lublina odbywał się we wtorek jednym pasem. Jedna z kierujących nie czekała na udrożnienie drogi zawróciła i pojechała pod prąd. Kosztowało ją to dwa tysiące złotych i 15 punktów karnych.

Pojechała pod prąd, by uniknąć korka na trasie ekspresowej

Pojechała pod prąd, by uniknąć korka na trasie ekspresowej

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażnicy miejscy, którzy rankiem patrolowali Śródmieście, zauważyli leżącego na ławce mężczyznę. Ten, gdy się dowiedział, że jadą też policjanci, stał się agresywny. Najbliższe 54 dni spędzi za kratami.

Z ławki w parku do aresztu na 54 dni

Z ławki w parku do aresztu na 54 dni

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski pokazuje postępy na budowie trasy tramwajowej do Wilanowa. Jak zapowiada, już za kilka tygodni - od Puławskiej, przez Goworka, Spacerową, Gagarina, aż do Czerniakowskiej - pojadą pasażerowie, a także kierowcy.

Pierwszy tramwaj zawitał do nowego terminalu Sielce

Pierwszy tramwaj zawitał do nowego terminalu Sielce

Źródło:
tvnwarszawa.pl