Dwulatek wypadł z okna, zarzuty dla matki. "Będąc w stanie nietrzeźwości, naraziła synka na niebezpieczeństwo"

Najnowsze

Aktualizacja:
Autor:
kk/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Dziecko wypadło z okna na drugim piętrze

W jednym z bloków na Żoliborzu doszło w niedzielę wieczorem do wypadku. Jak podaje policja, dwulatek wypadł z okna na drugim piętrze. Chłopiec trafił do szpitala i jest w ciężkim stanie. Kobieta usłyszała zarzuty.

- Stan chłopca jest ciężki – przekazała nam we wtorek rano Elwira Kozłowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa V na Żoliborzu.

Dodała też, że matka usłyszała już zarzuty. - Wbrew ciążącemu na niej obowiązku opieki, będąc w stanie nietrzeźwości, naraziła dwuletniego synka na niebezpieczeństwo utraty życia, albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W wyniku czego chłopiec wypadł z okna drugiego piętra, skutkiem czego jest uraz wielonarządowy – wyjaśniła policjantka.

Zapytana o stan nietrzeźwości kobiety, wskazała: - Miała jeden promil alkoholu we krwi.

Sam otworzył okno i wypadł z drugiego piętra

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. - Około godziny 19.25 otrzymaliśmy informację, którą przekazali nam przypadkowi świadkowie. To oni zauważyli dziecko leżące na chodniku przed blokiem przy ulicy Szajnochy. Wszystko wskazuje na to, że chłopiec sam otworzył okno i wypadł z drugiego piętra. Został przewieziony do szpitala – informowała w poniedziałek Kozłowska.

Jak dodała, chodzi o dwuletniego chłopca. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i przesłuchują świadków. Zatrzymali też matkę chłopca.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Informowaliśmy o podobnym wypadku, do którego doszło w budynku przy Dantyszka:

Dziecko wypadło z budynku przy DantyszkaArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl