TVN Warszawa | Ochota

"Dziewczynka spadła z gzymsu z trzeciego piętra". Matka usłyszała zarzut

TVN Warszawa | Ochota

Aktualizacja:
Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plDziecko wypadło z budynku przy Dantyszka

W sobotę na Ochocie doszło do nieszczęśliwego wypadku - dziecko spadło z trzeciego piętra budynku przy ulicy Dantyszka. Jak przekazała nam w poniedziałek policja, matka dziewczynki usłyszała zarzut.

O wypadku dowiedział się reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. Policja potwierdziła nam tę informację.

- Okoły godziny 11 dostaliśmy zgłoszenie z ulicy Dantyszka. Na miejsce udał się nasz patrol oraz zespół medyczny. Dziewczynka, w wieku około trzech lat, spadła z gzymsu budynku z trzeciego piętra. Pogotowie zabrało ją do szpitala, była przytomna - podała w sobotę Gabriela Putyra z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Poinformowała również, że do wypadku doszło przy obecności rodzica w mieszkaniu. - Matka dziewczynki była trzeźwa. Na miejscu nasi funkcjonariusze prowadzili czynności, sprawdzali między innymi, jak sprawowana była opieka nad dzieckiem - mówiła Putyra.

Matka z zarzutem

- W momencie kiedy doszło do wypadku, dziewczynka przebywała pod opieką mamy - kobieta była w drugim pokoju. Matka usłyszała już zarzut z artykułu 160 Kodeksu karnego. Dotyczy on narażenia córki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężki uszczerbek na zdrowiu - przekazała nam w poniedziałek rano Anna Wójcik z ochockiej komendy.

Zaznaczyła również, że trzylatka znajduje się w stanie "niezagrażającym jej życiu".

Kobiecie grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia.

Dziecko spadło z trzeciego piętraArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl