Atrakcyjna działka na Mokotowie sprzedana. W licytacji wziął udział tylko jeden deweloper

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Działka na sprzedaż znajduje się na terenie pomiędzy ulicami Sobieskiego, Beethovena i al. Witosa (wideo ze stycznia 2022 r.)
Działka na sprzedaż znajduje się na terenie pomiędzy ulicami Sobieskiego, Beethovena i al. Witosa (wideo ze stycznia 2022 r.)Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plDziałka na sprzedaż znajduje się na terenie pomiędzy ulicami Sobieskiego, Beethovena i al. Witosa

Miasto sprzedało działkę u zbiegu ulic Beethovena, Sobieskiego i Witosa na Mokotowie za blisko 96 milionów złotych. W licytacji gruntu wzięła udział tylko jedna firma.

O planach sprzedaży działki o powierzchni ponad półtora hektara informowaliśmy na tvnwarszawa.pl w styczniu. Zarządzenie w sprawie licytacji gruntu wydał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wynika, że na działce dopuszczalna jest zabudowa usługowa oraz mieszkaniowa. Cena wywoławcza gruntu została ustalona na kwotę 95 milionów złotych netto, czyli nieco ponad 6147 zł za metr kwadratowy.

W czwartek ratusz poinformował o sprzedaży działki. Z informacji zamieszczonej w Biuletynie Informacji Publicznej wynika, że w licytacji wzięła udział tylko jedna firma - deweloper Dom Development. Cena wywoławcza została przebita o jeden procent. Ostatecznie grunt został sprzedany za 95 milionów 950 tysięcy złotych.

Jako pierwsza o sprzedaży gruntu poinformowała "Gazeta Stołeczna".

Miała być dzielnica ambasad

Nieruchomość znajduje się na tzw. "serku dyplomatycznym". Nazwa wzięła się od kształtu działki, na której planowano kiedyś stworzenie dzielnic ambasad. Z czasem okazało się, że na takie założenie nie ma zapotrzebowania. Plan został zmieniony w 2014 roku. Działkę przecięto na krzyż dwiema ulicami. Pozwolono przy nich budować biura lub mieszkania.

Zgodnie z nowym planem mogą powstać tam pięciopiętrowe budynki, natomiast około 25 procent terenu ma być przeznaczona pod zieleń.

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości