Miała być dzielnica ambasad, będą biura i mieszkania. Miasto chce sprzedać atrakcyjną działkę na Mokotowie

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Działka na sprzedaż znajduje się na terenie pomiędzy ulicami Sobieskiego, Beethovena i al. Witosa (wideo ze stycznia 2022 r.)
Działka na sprzedaż znajduje się na terenie pomiędzy ulicami Sobieskiego, Beethovena i al. Witosa (wideo ze stycznia 2022 r.)Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plDziałka na sprzedaż znajduje się na terenie pomiędzy ulicami Sobieskiego, Beethovena i al. Witosa

Za działkę o powierzchni ponad półtora hektara miasto chce zainkasować 95 milionów złotych. Prezydent Warszawy podpisał zarządzenie w tej sprawie. Termin licytacji nie jest jeszcze znany.

Jako pierwsza o planach sprzedaży działki poinformowała "Gazeta Stołeczna". Przeznaczona do sprzedaży nieruchomość znajduje się na niezabudowanym terenie pomiędzy ulicami Sobieskiego, Ludwika van Beethovena oraz aleją Witosa. Zarządzenie w sprawie jej sprzedaży 5 stycznia wydał prezydent Warszawa Rafał Trzaskowski. Jak wynika z dokumentu działka ma powierzchnię ponad 1,5 hektara. W opisie nieruchomości wskazano, że teren jest porośnięty trawą oraz pojedynczymi drzewami.

"Zgodnie z informacjami Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Mokotów rosnące na nieruchomości drzewa nie są objęte ochroną prawną jak i planistyczną" - czytamy w dokumencie.

Cena wywoławcza: 95 mln zł

Z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego wynika, że na działce dopuszczalna jest zabudowa usługowa oraz mieszkaniowa. Cena wywoławcza gruntu została ustalona na kwotę 95 milionów złotych netto, czyli nieco ponad 6147 zł za metr kwadratowy. Ratusz nie wskazał jeszcze terminu licytacji.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Nieruchomość znajduje się na tzw. "serku dyplomatycznym". Nazwa wzięła się od kształtu działki, na której planowano kiedyś stworzenie dzielnic ambasad. Z czasem okazało się, że na takie założenie nie ma zapotrzebowania. Plan został zmieniony w 2014 roku. Działkę przecięto na krzyż dwiema ulicami. Pozwolono przy nich budować biura lub mieszkania.

Zgodnie z nowym planem mogą powstać tam pięciopiętrowe budynki, natomiast około 25 procent terenu ma być przeznaczona pod zieleń.

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości