Uszkodzony kabel opóźnił pociągi

Warszawa

tvnwarszawa.plProblemy na Dworcu Centralnym

- Stoję na Dworcu Centralnym w Warszawie i cały czas są zapowiedzi, że z przyczyn technicznych wszystkie pociągi są opóźnione - zaalarmował w niedzielę około 20.00 redakcję Kontaktu 24 Grzegorz. Jak powiedział rzecznik PKP PLK, opóźnienia są spowodowane przez uszkodzony kabel od urządzenia do sterowania ruchem kolejowym.

Jak poinformował w niedzielę przed godziną 22 Mirosław Siemieniec, pracownikom kolei nie udało się jeszcze zlokalizować miejsca awarii kabla od urządzenia do sterowania ruchem kolejowym.

Jak mówił rzecznik, przez awarię wdrożono dodatkową procedurę bezpieczeństwa, która wydłuża prace, przez co pociągi przejeżdżające przez odcinek Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia są opóźnione od 10 do 30 minut.

Usterkę wykryto po godzinie 16. - Ekipy są w terenie i cały czas sprawdzają wszystkie urządzenia, przewody i kable - zapewnił rzecznik.

Jak wynika z zamieszczonej na stronie Grupy PKP mapy utrudnień, w poniedziałek rano nie występują opóźnienia związane z niedzielnym uszkodzeniem kabla.

Czytaj także na Kontakcie 24

Kontakt24/aolsz/tka