Tunele pod śniegiem. "Czy to bezpieczne?"


- Ogromna czapa śniegu zalega na nowych tunelach na Trasie Toruńskiej – informuje na warszawa@tvn.pl internautka Ewelina i pyta, czy jest to bezpieczne?

- Jechałam ostatnio Trasą Toruńską i zobaczyłam coś naprawdę niebezpiecznego. Ogromna czapa śniegu pokrywa nowe tunele. Czy jest to bezpieczne? - napisała Ewelina w mailu na warszawa@tvn.pl.

Odśnieży firma z przetargu

- Faktycznie szklane nowoczesne konstrukcje pokrywa śnieg - potwierdza Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. – Wygląda na to, że jeszcze nikt ich nie oczyszczał – dodaje.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, za odśnieżanie tuneli odpowiedzialna jest firma "Sita", wybrana w drodze przetargu. - W jej gestii jest monitorowanie i utrzymanie arterii pomiędzy węzłem Konotopa, a węzłem Piłsudskiego w Markach, a więc również odśnieżanie tuneli - tłumaczy Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA.

Nocne prace

Jak informuje Tarnowska, usuwanie śniegu z tuneli ma rozpocząć się w nocy z czwartku na piątek (w godz. 22.00-5.00). W związku z tym w tych godzinach kierowcy muszą liczyć się z niewielkimi utrudnieniami w ruchu. - Na krótkim odcinku wyłączony zostanie jeden pas ruchu. Miejsce prowadzenia prac zostanie oznakowane poprzez znaki pionowe oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h na jezdni zbiorczo-rozprowadzającej i do 70 km/h na trasie głównej - precyzuje rzeczniczka.

Zgodnie z projektem, obciążenie dla obiektów wynosi 70kg/m kw, co odpowiada grubości pokrywy śnieżnej w granicach od 30 do 50 cm.

su/b

Źródło zdjęcia głównego: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości