"Tram-wał na Gocław". Chcą nowego mostu

"Lepiej na most sypnąć kaską"
"Lepiej na most sypnąć kaską"
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl"Lepiej na most sypnąć kaską"

Głośno sprzeciwiają się poprowadzeniu linii tramwajowej na Gocław przez ogródki działkowe przy Waszyngtona. Na sobotni protest w tej sprawie przyszło kilkadziesiąt osób.

Protestujący zabrali się około godz. 12 przy ulicy Saskiej niedaleko miejsca, gdzie odbywają się konsultacje społeczne ws. planowanej trasy. Mieszkańcy Pragi Południe wskazują w nich preferowany przebieg linii tramwajowej.

"Lepiej na most sypnąć kaską"

- Na proteście stawiło się 50, 60 osób. Mieli ze sobą transparenty, były też przemówienia – mówił Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl, który był przy Saskiej w samo południe.

Protestujący nie chcą, by torowisko biegło przez teren ogródków działkowych. Ich zdaniem dla inwestycji powinien też powstać nowy most przez Wisłę.

Na transparentach wymalowali hasła: "Tram-wał na Gocław = roszczenia i dzika deweloperka", "3 minuty za 300 milionów", czy "Nie przez działki, nie przez Saską, lepiej na most sypnąć kaską".

Manifestację zabezpieczała policja.

Protest przy ulicy Saskiej
Protest przy ulicy SaskiejLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Pięć wariantów

Jak już pisaliśmy, z pięciu rozważanych wariantów trasy linii, Tramwaje Warszawskie wskazują jeden, który ich zdaniem jest najlepszy. Mowa o trasie (wariant numer 2): pętla Gocław – ul. gen. Bora-Komorowskiego – rezerwa pod al. Tysiąclecia (przy Os. Saska) – równolegle wzdłuż Kanału Wystawowego (po stronie wschodniej) do al. Waszyngtona.

Rekomendowany przebieg trasy tramwajowej na GocławTVN24 | tvn24.pl

Rekomendacja nie oznacza, że wszystkie inne warianty idą do kosza. Głos w sprawie budowy mogą teraz zabierać mieszkańcy w ramach konsultacji społecznych. CZYTAJ WIĘCEJ O PLANOWANEJ INWESTYCJI.

Tramwaje Warszawskie przekonują, że nowa linia powstanie do 2020 roku. W przedstawionych wariantach nie biorą jednak pod uwagę nowej przeprawy.

ran//ec

Pozostałe wiadomości