Tak będą wyglądały nowe stacje metra

materiały inwestoraWizualizacje stacji metra

Do 2019 roku ratusz chce rozbudować II linię metra o sześć kolejnych przystanków, które znajdą się na Woli, Pradze Północ i Targówku. Wiadomo, jak będą wyglądały stacje.

Projekty budowlane nowych stacji są już gotowe. Za trzy stacje odcinka zachodniego odpowiadało Biuro Projektów Metroprojekt. Natomiast stacje odcinka wschodnio-północnego zaprojektowała firma ILF Consulting Engineers Polska.

Zachodni odcinek jest planowany od stacji Ronda Daszyńskiego do stacji Księcia Janusza. Znajdą się na nim trzy stacje: Wolska, Moczydło, Księcia Janusza.

Wschodni odcinek jest planowany pomiędzy stacjami Dworzec Wileński a Targówek II. Będą tam przystanki: Szwedzka, Targówek 1 i Targówek.

Wybrano wykonawców

Wykonawcy centralnego odcinka II linii metra wygrali przetarg na budowę dwóch kolejnych odcinków. Tym razem będą pracować osobno. Na Wolę i Targówek możemy dojechać w 2019 roku. Gülermak ma zbudować odcinek zachodni, a Astaldi wschodni.

Termin: 2019 rok

II linia metra wraz z nowymi sześcioma stacjami będzie miała długość ponad 13,5 km. Podczas ogłoszenia przetargu prezes metra Jerzy Lejk mówił, że "jeżeli udałoby się podpisać umowę w połowie 2015 r., to w 2018, pierwszej połowie 2019 r., jeżeli wszystko by dobrze przebiegało, powinna być gotowa ta budowa". Tę datę potwierdziło w sierpniu Metro Warszawskie. - Nie mamy żadnych informacji o możliwym przesunięciu tego terminu. Rok 2019 jest jak najbardziej aktualny - zapewniał w sierpniu Paweł Siedlecki z biura prasowego metra.

Czy coś się od tego czasu zmieniło? - Nic nie wskazuje na to, żeby ta planowana data miała się zmienić. Wszystko jednak zależy od daty podpisania umowy i ewentualnej procedury odwoławczej - podkreśla teraz Siedlecki.

Dalsze plany rozbudowy drugiej linii metratvnwarszawa.pl

W tym roku otwarto centralny odcinek II linii metra:

ran/b

Pierwsi pasażerowie
Pierwsi pasażerowieArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Metro ruszyło
Metro ruszyłoTVN24

Źródło zdjęcia głównego: materiały inwestora

Pozostałe wiadomości