Pudełko z kopertami i kartkami z wesela zostawili w domku. Gdy wrócili z zabawy, już go nie było

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24
Jak zorganizować ślub last minute?, "DDTVN"
Jak zorganizować ślub last minute?, "DDTVN"
x-news
Jak zorganizować ślub last minute?, "DDTVN"x-news

Nieznany sprawca zniszczył młodej parze najpiękniejszy dzień w ich życiu. Z domku, sąsiadującego z miejscem przyjęcia, zniknęło pudełko z kopertami, otrzymanymi od gości weselnych. Państwo młodzi stracili pokaźną sumę pieniędzy oraz kartki, będące pamiątką ślubu. - Zabrali nam najfajniejsze wspomnienia z tego dnia - mówi panna młoda.

Wesele odbyło się w Szuminie, miejscowości położonej w zakolach Bugu i należącej do powiatu węgrowskiego. Podczas zabawy, 22 czerwca, doszło do kradzieży wszystkich kopert z pieniędzmi oraz torebki panny młodej. Sprawę jako pierwszy opisał lokalny portal nowywyszkowiak.pl.

Para młoda zorganizowała wesele własnymi siłami. - Na pustej działce zorganizowaliśmy halę namiotową, katering, obsługę. Przyjęcie było wspaniałe, całość przebiegła bardzo dobrze. Niestety finisz był bardzo nieprzyjemny - opowiada w rozmowie z tvnwarszawa.pl pan Mikołaj, pan młody.

Zniknęło pudełko z kopertami

Po życzeniach od gości wszystkie koperty z pieniędzmi i kartkami zostały przewiezione do domku, który znajdował się kilka posesji dalej, przy tej samej ulicy co przyjęcie. - W nocy świadkowa z mężem poszli spać do tego domku i mimo ich obecności ktoś dokonał kradzieży. Wróciliśmy tam około 5 nad ranem, furtka i drzwi do domku były otwarte na oścież. To nas zaniepokoiło. Kiedy weszliśmy do środka, zauważyliśmy, że pudełko i torebka żony zniknęły - mówi pan Mikołaj.

W poszukiwania zaginionych rzeczy zaangażowali się goście weselni. Rano torebka znalazła się na jednym z ogrodzeń, przy tej samej ulicy. - Był w niej portfel z dokumentami, jednak pieniądze, które w nim były zniknęły - mówi pani Joanna, panna młoda. Koło południa najbliższej rodzinie młodej pary i uczestnikom przyjęcia udało się też znaleźć pudełko. - Leżało porzucone w trawie na prywatnej posesji. Zostało w nim kilka kopert, reszta zniknęła - dodała.

Kilka tropów

Nowożeńcy liczą na odnalezienie sprawców kradzieży. I mają pewien trop. Goście weselni mieli widzieć kręcące się w okolicy ciemne bmw, z rzadko spotykanymi aluminiowymi felgami. - Kręciło się bmw, a to o tyle dziwne, że to jest miejscowość letniskowa i raczej nie ma tu gdzie jeździć, więc jeśli ktoś się tu kręcił, to jest to samo w sobie podejrzane - mówi pan Mikołaj. Auto miało mieć sportowy wydech i obniżone zawieszenie. Młoda para liczy, że może mógł je uchwycić miejski lub prywatny monitoring.

Czynności w sprawie prowadzi policja. - Policja została wezwana rano, od razu po tym, jak zorientowaliśmy się, że doszło do kradzieży. Przyjechał patrol, później śledczy z psem tropiącym. Przyjechał nawet technik zabezpieczać ślady. Nic nie znaleźli, nawet torebki zawieszonej na płocie i pudełka kilka metrów dalej. Dopiero my je znaleźliśmy - zaznacza pan młody.

Policja zabezpieczyła koperty, trafiły do laboratorium, badają to. - Niestety usłyszeliśmy, że takie badania mogą trwać nawet rok - dodaje pan Mikołaj. Mówi, że funkcjonariusze pod oknem domku znaleźli odcisk buta.

- Niedługo miną dwa tygodnie, a policja nic od tego czasu nie zrobiła. Nie sprawdzili monitoringu, nie przesłuchali świadków. Wiemy, że wczoraj został wyznaczony główny śledczy w naszej sprawie. Z naszej perspektywy śledztwo stoi. A im więcej czasu upłynie tym ciężej znaleźć sprawcę - stwierdza pan młody.

Na miejscu pies tropiący

O prowadzone w sprawie czynności zapytaliśmy policję. - To jest teren wczasowy, mnóstwo jest tu osób przyjezdnych - opisuje okolicę komisarz Marcin Góral z Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie.

Do kradzieży doszło w nocy z soboty na niedzielę, między godziną 2 a 5 nad ranem. - Państwo młodzi i świadkowie wrócili wtedy z wesela, zostawiając w domku pudełko z kopertami w którymi było około 50 tysięcy złotych. Po czym sami udali się na przyjęcie, a świadkowie poszli spać w tym budynku. Nieznany sprawca wszedł do niezamkniętego domu i zabrał pudełko oraz torebkę panny młodej - informuje Góral.

Na miejscu był pies tropiący. - Zebrano ślady do dalszych badań. Policjanci sprawdzają monitoringi. Postępowanie jest prowadzone w komisariacie policji w Łochowie. Sprawa jest w toku - dodaje policjant.

Poprawiny przemienione w stypę

Parze młodej nie zależy wyłącznie na odzyskaniu pieniędzy - Chcemy odzyskać kartki od gości, którzy włożyli całe serce, aby napisać coś osobistego. Złodzieje zostawili kilka kartek w odnalezionym pudełku, ich przekaz był piękny. Chcielibyśmy mieć szanse dowiedzieć się, co było w innych - stwierdza pan młody.

Spotkali się z dużą falą empatii ze strony gości. - Widać, że ich też to boli, każdy z nich do tej koperty włożył trochę swojego serca. Nie tylko my coś straciliśmy, oni też. Właściwie ktoś okradł 90 osób. Mieliśmy w niedzielę mieć poprawiny, a zamieniło się to w stypę i chodzenie po działkach i szukanie śladów i pudełka. Rozmowy między gośćmi też skupiły się na kradzieży. Nie tak to miało wyglądać. Ciągle tym żyjemy, ciężko jest nam myślami ciągle do tego nie wracać. Ten wieczór pamiętamy przez pryzmat tego jak on się zakończył - mówi ze smutkiem pan Mikołaj.

- Jest nam po ludzku bardzo przykro. Ślub to jeden z takich najważniejszych dni w życiu. Został zniszczony przez osobę, która szukała korzyści materialnej. Tego nie można porównać z jakąkolwiek inną kradzieżą. Niestety nasze wspomnienia zostały naznaczone tym złym doświadczeniem - przyznaje pan młody.

- Zabrali nam najfajniejsze wspomnienia z tego dnia. Jakoś musimy się pogodzić ze stratą pieniędzy, ale nie to było dla nas najważniejsze. Najbardziej nam szkoda tych kartek, życzeń. Tego nie da się opisać. Mamy nadzieję, że nagłośnienie tej sprawy pomoże, że ktoś znajdzie chociaż te kartki - podkreśla pani Joanna. I zapowiada, że dla osób, które naprowadzą na trop złodzieja młoda para przewiduje nagrodę.

Autorka/Autor:mg, asz

Źródło: tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

Prokuratura złożyła w sądzie wniosek o przeprowadzenie obserwacji psychiatrycznej Andrija S. 34-latkowi przedstawiono wcześniej zarzut zabójstwa trzech osób. Chodzi o makabryczne odkrycie czterech ciał w opuszczonej kamienicy na warszawskiej Woli. W przedmiotowej sprawie w sumie 12 osób usłyszało zarzuty, a siedem pozostaje w areszcie.

Cztery ciała w kamienicy, 12 osób z zarzutami. Nowe informacje w sprawie makabrycznego odkrycia

Cztery ciała w kamienicy, 12 osób z zarzutami. Nowe informacje w sprawie makabrycznego odkrycia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Warszawska Starówka w najbliższych dniach zamieni się w kulturalne centrum stolicy. W 71. rocznicę odbudowy Rynku Starego Miasta 40 instytucji przygotowało blisko 100 kulturalnych atrakcji. Wśród najciekawszych: zwiedzanie pracowni artystycznych, koncerty i warsztaty. Wydarzenia zaplanowano od 19 do 21 lipca.

Zwiedzanie pracowni artystycznych, koncerty i warsztaty. 100 kulturalnych wydarzeń w 71. urodziny Starówki

Zwiedzanie pracowni artystycznych, koncerty i warsztaty. 100 kulturalnych wydarzeń w 71. urodziny Starówki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Muzeum Łazienki Królewskie policzyło straty po burzach, jakie przeszły w ostatnich dniach nad Warszawą. Dyrektor placówki Marianna Otmianowska poinformowała w mediach społecznościowych, że zniszczonych zostało około 100 drzew w zabytkowych ogrodach.

Łazienki Królewskie wciąż zamknięte po weekendowej burzy. "Straciliśmy około 100 drzew"

Łazienki Królewskie wciąż zamknięte po weekendowej burzy. "Straciliśmy około 100 drzew"

Źródło:
PAP

Zarząd Transportu Miejskiego informuje o utrudnieniach na południowej jezdni ulicy Obozowej. Z powodu awaryjnej naprawy kanalizacji autobusy pojadą inaczej. Utrudnienia zaczną się już w piątkowy poranek, 19 lipca.

Awaryjna naprawa kanalizacji na Obozowej. Objazdy autobusów

Awaryjna naprawa kanalizacji na Obozowej. Objazdy autobusów

Źródło:
PAP

Dokładnie w trzecią rocznicę tragicznego wypadku w samym centrum Warszawy zapadł wyrok na kierowcę porsche. Mężczyzna pojednał się z rodziną ofiary, a ta zgodziła na karę w zawieszeniu. Sędzia był jednak innego zdania i uznał, że Patryk D., który pędził Marszałkowską prawie 140 kilometrów na godzinę, musi trafić za kratki.

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Miała blisko trzy promile i opiekowała się trojgiem swoich wnuków w wieku od roku do trzech lat. O nieodpowiedzialnym zachowaniu 49-latki powiadomili stołecznych strażników miejskich przechodnie.

Pijana opiekowała się trojgiem wnuków

Pijana opiekowała się trojgiem wnuków

Źródło:
PAP

Radni Lewicy Miasto Jest Nasze z Pragi Południe przeprowadzili kontrolę w urzędzie w związku z klapą funkcjonowania Centrum Lokalnego Kamionek. Z ich raportu wynika, że - wbrew temu, co komunikowała dzielnica - chętnych na wynajem pawilonów nie brakowało.

Byli chętni na wynajem pawilonów, oferty odrzucono z powodu drobiazgów

Byli chętni na wynajem pawilonów, oferty odrzucono z powodu drobiazgów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Nie na początku września, jak wielokrotnie deklarował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, a dopiero dwa miesiące później pierwsze tramwaje mają dojechać do Wilanowa. W czwartek wykonawca prac oficjalnie przyznał, że inwestycja ma kolejne opóźnienie. Tłumaczył je problemem z podlewami żywicznymi, które stabilizują i wyciszają szyny. Przedstawiciel ratusza zapowiedział, że naprawa odbędzie się wyłącznie na koszt wykonawcy.

Tramwaj do Wilanowa opóźniony. Poważny problem na budowie

Tramwaj do Wilanowa opóźniony. Poważny problem na budowie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwa lata temu spakowała swoje rzeczy i uciekła z domu od przemocowego męża. Wybrała życie na ulicy, choć bała się wszystkich. Udało się do niej dotrzeć strażniczkom i strażnikom miejskim. W pełni zaufała im dopiero po kilku miesiącach. Los pani Ewy powoli się zmienia, ma już swój pokój. Gdy po wielu miesiącach zobaczyła posłane łóżko i prysznic, rozpłakała się. Strach jej jednak nie opuszcza.

"Dostała własny pokój, a gdy zobaczyła posłane łóżko i prysznic, rozpłakała się"

"Dostała własny pokój, a gdy zobaczyła posłane łóżko i prysznic, rozpłakała się"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa sąsiada. Z ich ustaleń wynika, że sprawca zadał pokrzywdzonemu dwa ciosy nożem w okolicę brzucha i klatki piersiowej.

Sąsiedzka sprzeczka na korytarzu skończyła się dwoma ciosami nożem

Sąsiedzka sprzeczka na korytarzu skończyła się dwoma ciosami nożem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Po godzinie 8.30 aktywiści i aktywistki z Ostatniego Pokolenia zablokowali ulicę Marszałkowską w centrum Warszawy. Ruch był wstrzymany przez około pół godziny. Organizacja konsekwentnie domaga się większych inwestycji w transport publiczny.

Ostatnie Pokolenie blokowało Marszałkowską

Ostatnie Pokolenie blokowało Marszałkowską

Źródło:
tvnwarszawa.pl
"Jeśli Donald Tusk nie poprze naszych postulatów, protestów będzie więcej"

"Jeśli Donald Tusk nie poprze naszych postulatów, protestów będzie więcej"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Służby zlikwidowały działające pod Siedlcami laboratorium, gdzie produkowano narkotyki syntetyczne. Zatrzymano dwie osoby. Na miejscu znaleziono środki odurzające o wartości blisko ośmiu milionów złotych.

Znaleźli narkotyki warte prawie osiem milionów złotych, zatrzymali "chemików"

Znaleźli narkotyki warte prawie osiem milionów złotych, zatrzymali "chemików"

Źródło:
PAP

W czwartek rano na skrzyżowaniu Alej Jerozolimskich z Łopuszańską zderzyły się samochody osobowy i dostawczy. Jednej osobie udzielana jest pomoc medyczna.

Zderzenie dwóch aut na ruchliwym skrzyżowaniu

Zderzenie dwóch aut na ruchliwym skrzyżowaniu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zarząd Transportu Miejskiego wstępnie podsumował konsultacje społeczne w sprawie zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej po otwarciu linii tramwajowej do Wilanowa. Wzięło w nich udział około dwóch tysięcy osób, z czego połowa online. Według urzędników, najwięcej uwag dotyczyło czterech linii autobusowych.

Zmiany po uruchomieniu tramwaju do Wilanowa. Pytania o przyszłość czterech linii autobusowych

Zmiany po uruchomieniu tramwaju do Wilanowa. Pytania o przyszłość czterech linii autobusowych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zarząd Zieleni rozpoczął przygotowania do budowy mostu pieszo-rowerowego w porcie Czerniakowskim. Przeprawa ma być gotowa na przełomie wiosny i lata przyszłego roku.

Tak będzie wyglądać nowy most przez Wisłę

Tak będzie wyglądać nowy most przez Wisłę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

71-letni mężczyzna zasłabł w swoim domu i dwa dni leżał na podłodze. Na szczęście wołanie o pomoc usłyszała sąsiadka, która zaalarmowała policję. Pomoc przyszła w ostatniej chwili. W trakcie transportu do karetki stan mężczyzny nagle się pogorszył. Rozpoczęła się walka o jego życie.

Zasłabł i dwa dni leżał na podłodze. W drodze do karetki walczyli o jego życie

Zasłabł i dwa dni leżał na podłodze. W drodze do karetki walczyli o jego życie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkańcy Warszawy wybierali po raz 11. projekty budżetu obywatelskiego. Spośród 1183 pomysłów zrealizowanych zostanie 293, w tym 20 ogólnomiejskich. Łączna kwota przeznaczona na ten cel to ponad 105 milionów złotych.

293 projekty do realizacji za ponad 105 milionów

293 projekty do realizacji za ponad 105 milionów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwuletni chłopiec zginął pod kołami samochodu ciężarowego w okolicach Ostrołęki (Mazowieckie). Do zdarzenia doszło, kiedy kierowca, który przyjechał z paszą dla zwierząt, manewrował na podwórku.

Tragedia pod Ostrołęką. Dwuletnie dziecko zginęło pod kołami ciężarówki

Tragedia pod Ostrołęką. Dwuletnie dziecko zginęło pod kołami ciężarówki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W związku z kolejnym etapem przebudowy skrzyżowania stołecznych ulic Arkuszowej i Estrady z 3 Maja w podwarszawskich Mościskach od piątku nastąpi zmiana w organizacji ruchu. Zmiany dotyczą też pasażerów komunikacji miejskiej.

Zmiany w ruchu na wjeździe do Warszawy

Zmiany w ruchu na wjeździe do Warszawy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Korytowie koło Żyrardowa. Na leśnej drodze samochód osobowy uderzył w drzewo i stanął w płomieniach. Nie żyje jedna osoba.

Samochód spłonął po uderzeniu w drzewo, "w środku zwęglone ciało"

Samochód spłonął po uderzeniu w drzewo, "w środku zwęglone ciało"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z powodu wypadku na stacji Politechnika nieczynnych było pięć stacji pierwszej linii metra. Utrudnienia trwały ponad trzy godziny.

Wypadek w metrze. Były utrudnienia na pierwszej linii

Wypadek w metrze. Były utrudnienia na pierwszej linii

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sieci pojawiły się filmy nagrane podczas odbywającego się w weekend na Torze Wyścigów Konnych Służewiec Clout Festivalu. Widać na nich zachowanie niektórych ochroniarzy, którzy biją uczestników imprezy, wykręcają im ręce, a także ciągną ich po ziemi. Sprawą interesuje się policja, która zapewnia, że dostępne w sieci nagrania zostaną poddane analizie. Wyjaśnienia zapowiadają organizatorzy i firma ochroniarska.

Ochroniarze wykręcali ręce i ciągnęli po ziemi uczestników festiwalu. Policja analizuje nagrania

Ochroniarze wykręcali ręce i ciągnęli po ziemi uczestników festiwalu. Policja analizuje nagrania

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- W cztery następujące po sobie weekendy pociągi kursujące po linii obwodowej nie zatrzymają się przy peronie 9. Dworca Zachodniego - poinformował rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski.

Pociągi nie zatrzymają się przy tym peronie. Utrudnienia dotyczą ponad 100 połączeń

Pociągi nie zatrzymają się przy tym peronie. Utrudnienia dotyczą ponad 100 połączeń

Źródło:
PAP
On kradł, oni kupili po "okazyjnej cenie"

On kradł, oni kupili po "okazyjnej cenie"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

92-latka wybrała się do córki, ale zapomniała, gdzie ona mieszka. Zbłąkaną seniorką zainteresowała się przechodząca kobieta. Z kolei 79-letnia mieszkanka Śródmieścia postanowiła wybrać się poza Warszawę i zgubiła się już na Muranowie. W upalne dni starsze osoby są szczególnie narażone, powinny unikać samotnych podróży i dłuższego przebywania na zewnątrz.

Wyszły z domu i w upalne dni zgubiły się w mieście. To trudny czas dla starszych osób

Wyszły z domu i w upalne dni zgubiły się w mieście. To trudny czas dla starszych osób

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wracając po imprezie do domu, "stoczył walkę" z drzewkiem w parku. Nie wiedział, że wszystko nagrały kamery monitoringu. Policjanci skierowali sprawę do sądu, młodemu mężczyźnie grozi kara grzywny do tysiąca złotych.

Po imprezie "walczył" z drzewkiem w parku

Po imprezie "walczył" z drzewkiem w parku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W ogrodzie zoologicznym w Warszawie na świat przyszedł samczyk irbisa śnieżnego, zwanego Duchem Gór. Kociak skończył właśnie sześć tygodni.

Ma słodko-puchaty wygląd, ale to "potężny drapieżnik". Duch Gór urodził się w Warszawie

Ma słodko-puchaty wygląd, ale to "potężny drapieżnik". Duch Gór urodził się w Warszawie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zaniepokojenie kota uratowało egzotycznego gościa - informuje stołeczne straż miejska. Mieszkańcy bloku na Bródnie zauważyli dziwne zachowanie swojego pupila, okazało się, że na ich balkonie pojawił się niespodziewany przybysz - gekon. Na miejsce wezwali ekopatrol.

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Źródło:
tvnwarszawa.pl