Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Święto wolności w stolicy. Odholowali ponad 100 aut

TVN Warszawa

Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.plStraż miejska odholowała ponad 100 samochodów

W związku z uroczystościami 25. rocznicy wolnych wyborów na niektórych ulicach Śródmieścia drogowcy wprowadzili zakazy parkowania. Nie wszyscy się do nich dostosowali.

Zakaz został wprowadzony m.in. na całej powierzchni placu Zamkowego, ul. Senatorskiej, Kapitulnej, Podwale, Jezuickiej, Celnej i Brzozowej. Tabliczki wprowadzające zmiany w organizacji ruchu zostały zamontowane w poniedziałek.

- Od poniedziałku do wtorku do godz. 11.00 mieliśmy 100 dyspozycji usunięcia pojazdów – mówi Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej.

Uwaga na znaki

- Zaskakujące jest to, że właściciele pojazdów mieli długo możliwość zapoznania się z komunikatami, że będą utrudnienia, wyłączenia z ruchu i parkowania, a jednak nadal decydowali się pozostawiać swoje pojazdy w tych miejscach – wyjaśnia rzeczniczka.

W środę sytuacja wyglądała już inaczej. - Wygląda na to, że w środę kierowcy zastosowali się do komunikatów. Do godz. 11.00 mieliśmy już tylko 9 zgłoszeń – dodaje Niżniak.

Apel do kierowców

W założeniach zakazy parkowania miały obowiązywać do godz. 16.00 w środę. - W praktyce będą obowiązywały dopóki nie zostaną ściągnięte, ponieważ nie ma na nich podanej godziny, tylko data – informuje Adam Sobieraj, rzecznik ZDM.

Jak informuje straż miejska, do czasu zakończenia uroczystości rocznicowych stałe posterunki w miejscach oznaczonych zakazem parkowania nadal będą odholowywać pojazdy pozostawione na zakazie.

- Apelujemy do kierowców, by jeszcze we wtorek bardzo dokładnie sprawdzali oznaczenia – mówi Monika Niżniak.

Zobacz fragment przemówienia prezydenta USA z okazji święta wolności:

Fragment przemówienia Baracka Obamy
TVN24

Tak powitano Baracka Obamę na placu Zamkowym:

Powitanie prezydenta USA
TVN24

Przejazd Obamy na plac Zamkowy trwał niecałe 7 minut:

Cały przejazd Obamy na plac Zamkowy (6 minut 39 sekund)
TVN24

kś/ran