Stacja Stadion czeka na pasażerów

Przystanek Stadion gotowy
Przystanek Stadion gotowy
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plPrzystanek Stadion gotowy

O północy otwarto dla podróżnych dworzec Warszawa Stadion. Na odremontowaną z myślą o Euro 2012 stację wjechał pierwszy pociąg. - Niesamowite wrażenie - cmokały z zachwytu osoby, które jako pierwsze przeszły się po dworcu usytuowanym przy Stadionie Narodowym.

- Czekałem na otwarcie już kilka dni. Dowiedziałem się, że będzie otwarty dopiero o północy i kazano mi przyjść w dzień. Ale ja nie wytrzymałem i przyszedłem o północy no i wrażenie mam niesamowite. Chyba będę codziennie przychodzić na spacery - nie mógł się nacieszyć jeden z mieszkańców stolicy.

Nowy, na Euro

Nowy przystanek, położony niedaleko Stadionu Narodowego, nawiązuje wyglądem do areny Euro 2012. Szklane, specjalnie wzmocnione, elewacje są w biało-czerwonych barwach.

Całość jest też zadaszona, a wszystko obserwują kamery.

- Przystanek budowaliśmy prawie od nowa. Pojawiły się też bardzo ważne udogodnienia: schody ruchome, windy, z których mogą korzystać niepełnosprawni - tłumaczy Dutkiewicz. I przekonuje, że jest to przystanek w stylu europejskim, wart łącznie ponad 50 milionów złotych.

Przy stacji znajduje się też budynek dworca wyremontowany przez PKP. W kasach na pasażerów będą czekali pracownicy, korzystać będzie można też z toalet i kiosku ze słodyczami.

Stacja w kolorze Stadionu Narodowego
Stacja w kolorze Stadionu NarodowegoLech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

Stadion będzie najważniejszym dworcem dla kibiców, którzy przyjadą do Warszawy na Euro 2012. Oprócz pociągów Kolei Mazowieckich zatrzymywać będą się tam również SKM-ki.

Sprawdź rozkłady jazdy dla Kolei Mazowieckich i SKM.

TAK PRZYSTANEK WYGLĄDAŁ PRZED REMONTEM:

"Pogoda przeszkadzała"

Wcześniej planowano otworzyć go w marcu. – Trochę nam wykończenie tego przystanku popsuła pogoda w styczniu. -15 stopni to nie jest dobry moment na wylewanie betonu, a chcemy, żeby ten przystanek służył przez lata pasażerom, wiec nie mogliśmy pozwolić na złamanie wymogów technologicznych – przekonuje Dutkiewicz.

tvn24.pl/ran/mz

Pozostałe wiadomości