Spłonęła hala magazynowa. "Konstrukcja zawaliła się"

Najnowsze

magic40, Kontakt 24Pożar hali pod Grodziskiem

Pożar hali magazynowej pod Grodziskiem Mazowieckim. Jak podaje straż pożarna, konstrukcja zawaliła się. Informacje i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w Janinowie, przy ulicy Norweskiej. Strażacy otrzymali zgłoszenie chwilę po godzinie 4. - Płonie hala, w której składowane były materiały z tworzyw sztucznych i wózki widłowe napędzane gazem propan-butan - usłyszeli.

Jak poinformował redakcję Kontaktu 24 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim, w momencie przyjazdu strażaków na miejsce, ogniem objęta była już cała hala.

- W kluczowym momencie na miejscu było 12 zastępów straży pożarnej, obecnie jest około 10. Źródło ognia jest zlokalizowane, trwa dogaszanie, które zajmie jeszcze około dwóch godzin – mówił ok. 12.30 Krzysztof Tryniszewski z grodziskiej straży.

Stalowa konstrukcja hali zawaliła się pod wpływem wysokiej temperatury do środka. - Na miejscu jest koparka na gąsienicach, która rozgarnia elementy stalowe, żeby strażacy mogli dogasić pożar. Uratowane zostało wszystko wokół - samochody oraz pobliskie budynki. Cały czas nie mamy informacji o osobach poszkodowanych - podsumował Krzysztof Tryniszewski.

Przed godziną 19 straż poinformowała, że skończyła się akcja a jednostki wracają do baz.

mp/kz/b