Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Spacerują po nowym objeździe

Najnowsze

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plPiesi między samochodami na nowym objeździe

Otwarcie nowego objazdu nad Wisłą zaskoczyło niektórych mieszkańców stolicy. W sobotnie popołudnie część pieszych postanowiła pospacerować między samochodami.

Nową część objazdu zamkniętego tunelu Wisłostrady drogowcy otworzyli w sobotę po południu. Samochody jadące w stronę Żoliborza zjeżdżają za mostem Poniatowskiego na bulwary, wracają na Wisłostradę na wysokości ul. Karowej. Część dla pieszych i rowerzystów jest oddzielona od dwóch pasów jezdni biało-czerwonymi barierkami.

Nie wszyscy jednak od razu zdążyli się do nowej organizacji ruchu przyzwyczaić. Część pieszych szukając zejścia nad Wisłę spacerowała sobie nowym objazdem. – Na szczęście było to tylko kilka osób. Większość pieszych i rowerzystów nie miała podobnych problemów – uspokaja Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak jechać?

W kierunku Żoliborza samochody jadą bulwarami wiślanymi. Zjeżdżają na nie za mostem Poniatowskiego. Na Wisłostradę wracają na wysokości ulicy Karowej. Trasa objazdu prowadzi częściowo przez budowaną stację metra Powiśle.

Ze względów bezpieczeństwa, na objeździe obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h. Nie mogą nim jeździć samochody ciężarowe.

W stronę Mokotowa kierowcy jadą starą trasą Wisłostrady, czyli Wybrzeżem Kościuszkowskim. Tym samym, którym do tej pory jeździli w stronę Żoliborza.

Nowe objazdy tuneluUrząd Miasta

par