Śledztwo ws. martwego noworodka w sortowni śmieci umorzone

Warszawa

tvnwarszawa.plZwłoki znaleziono w kwietniu w Pruszkowie

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie martwego noworodka, który w kwietniu został znaleziony w sortowni śmieci w Pruszkowie.

- Postępowanie zostało umorzone wobec niewykrycia sprawcy czynu zabronionego – informuje Dariusz Ślepokura, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak dodaje, śledczy przez kilka miesięcy przesłuchiwali m.in. pracowników sortowni, analizowali nagrania z monitoringu oraz trasy pojazdów MZO.

- Zwróciliśmy się również do wszystkich szpitali i placówek medycznych, do których mogła się zgłosić podejrzana. Niestety wszystkie te działania nie doprowadziły nas do sprawcy. Zabezpieczyliśmy jednak profil DNA noworodka, który może zostać wykorzystany, kiedy pojawią się nowe informacje w tej sprawie - dodaje.

Ciało noworodka odkryli w kwietniu pracownicy Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie. Prokuratura prowadziła śledztwo pod kątem art. 149. kodeksu karnego, który stanowi: matka, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

par