Skoczył z czwartego piętra ratując się przed pożarem

Warszawa

lator /Kontakt24Pożar przy ul. Ludnej

Pożar mieszkania w budynku przy ul. Ludnej. Jeden z mieszkańców był zmuszony ratować się skokiem z czwartego piętra. Mężczyzna trafił do szpitala. Informację, zdjęcia oraz film z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- Mieszkanie na czwartym piętrze kamienicy uległo całkowitemu spaleniu. Strażacy rozłożyli poduszkę powietrzną, na którą skoczył mężczyzna z balkonu - poinformował autor nagrania.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do straży o godz. 1:14. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że płonie jedno ze znajdujących się w budynku mieszkań, a w środku uwięziony jest starszy mężczyzna.

Skok na poduszkę

- Strażacy rozłożyli specjalną poduszkę powietrzną i umożliwili mężczyźnie opuszczenie mieszkania - poinformowała oficer prasowa Komendy Stołecznej Policji. Jak dodała, mężczyzna trafił do szpitala z obrażeniami kolana. Ośmiu lokatorów opuściło budynek samodzielnie.

Na miejscu pracowały cztery zastępy strażackie. "Mieszkanie zostało doszczętnie zniszczone" - poinformował mł. kpt. Ireneusz Parchomin z warszawskiej straży pożarnej. Jak dodał, na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Sprawę wyjaśnia policja.

kontakt24