Ruszają weekendowe frezowanki

Weekendowe utrudnieniatvnwarszawa.pl/um

Drogowcy zapowiadają weekendowe remonty w czterech dzielnicach. Będą zmiany w organizacji ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

W piątek o godzinie 22.00 zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanej Żołnierskiej w rejonie skrzyżowań z ulicami Marsa i Strażacką – na krótkim odcinku przed Marsa ruch drogowy zostanie przełożony na wschodnią jezdnię.

Jak informuje ratusz, kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie w każdym kierunku. Nie będą mogli skręcić w lewo z Żołnierskiej w Marsa w kierunku Rembertowa.

"Zachodnia jezdnia, którą teraz jeżdżą samochody, zostanie zamknięta, co umożliwi ułożenie ostatnich warstw nawierzchni i wykonanie prac wykończeniowych na estakadzie na Marsa" - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Taka organizacja ruchu w tym miejscu będzie obowiązywała do końca maja.

Równocześnie zostaną wprowadzone zmiany na Strażackiej przed skrzyżowaniem z Żołnierską. Przywrócona zostanie możliwość zjazdu z Żołnierskiej w Strażacką w kierunku Starego Rembertowa. Otwarty będzie także wyjazd z Strażackiej na Żołnierską w stronę Zielonki.

Na podstawową trasę ulicą Strażacką wrócą autobusy linii 143.

Zmiany na ŻołnierskiejUM

Zmiany na Głębockiej

Około godziny 23.30 ruch Głębockiej zostanie przełożony na wschodnią stronę jezdni. Na odcinku pomiędzy ulicami Lewandów i Magiczną nadal będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – w stronę Trasy Toruńskiej.

Objazd w przeciwnym kierunku wyznaczono ulicami: Jesiennych Liści – Skarbka z Gór – Berensona. Ruch jednokierunkowy w tym miejscu będzie obowiązywał do końca inwestycji, czyli do marca 2019.

Frezowanie Krasińskiego

W weekend rozpoczyna się również sezon wymian nawierzchni. Drogowcy będą pracowali na Krasińskiego, na odcinku od Broniewskiego do Elbląskiej ulica będzie zamknięta dla ruchu.

Remont rozpocznie się w piątek o godzinie 22 i potrwa do poniedziałkowego poranku (do około godziny 4). Objazd zamkniętego odcinka Z. Krasińskiego zostanie poprowadzony ulicami: Powązkowska – Trasa Armii Krajowej – Broniewskiego, Duchnicka – Przasnyska – Rydygiera lub Powązkowska – Okopowa – rondo Zgrupowania AK "Radosław" – al. Jana Pawła II – Broniewskiego.

Kierowcy dojadą z Powązkowskiej do Elbląskiej. Połączenia z Krasińskiego nie będą miały ulice Przasnyska i German. Na trasy objazdowe skierowane zostaną autobusy linii 122, 205, 221, N41 i N91.

Zmiany na Krasińskiego UM

Bruzdowa nieprzejezdna

Przypominamy, że od czwartku zamknięta dla ruchu jest również Bruzdowa pomiędzy Metryczną a pierwszym wjazdem na osiedle. Plac budowy obejmuje fragment Bruzdowej, który przetnie budowana Południowa Obwodnica Warszawy (po jej wbudowaniu Bruzdowa będzie miała połączenie tylko w drogą serwisową biegnącą wzdłuż trasy po jej północnej stronie).

Zamknięty dla ruchu jest fragment od Metrycznej (utrzymany będzie dojazd do posesji za tym skrzyżowaniem) a wjazdem na osiedle przy Bruzdowej 44 i 46.

Objazd zamkniętego odcinka prowadzi ulicami Metryczną – Sytą – Lercha. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca listopada.

Zmiany na Bruzdowej UM

CZYTAJ TEŻ O WEEKENDOWYCH UTRUDNIENIACH ZWIĄZANYCH Z IMPREZAMI W WARSZAWIE:

[object Object]
Minister o utrudnieniach w ruchu: można to przeżyćTVN24
wideo 2/4

kz/b

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl/um

Pozostałe wiadomości

W sobotę po południu ktoś rozlał nieznaną substancję przed budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Alejach Ujazdowskich. Nieoficjanie miała to być gnojówka. Policja podała, że w związku z tym zatrzymano jedną osobę. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty i wyszedł na wolność.

Zarzuty dla mężczyzny zatrzymanego przed kancelarią premiera

Zarzuty dla mężczyzny zatrzymanego przed kancelarią premiera

Aktualizacja:
Źródło:
Kontakt24, tvnwarzawa.pl

W niedzielę przed południem na autostradzie A2 pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim zapalił się samochód osobowy. Są utrudnienia.

Auto w ogniu na autostradzie A2

Auto w ogniu na autostradzie A2

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

Narodowy Marsz Życia pod hasłem "Niech Żyje Polska!" wyruszył w niedzielę po południu z placu Zamkowego w Warszawie. Jak twierdzą organizatorzy, to manifestacja sprzeciwu wobec "ataków wymierzonych w małżeństwo, rodzinę i w poczęte dzieci zagrożone aborcją".

"Narodowy Marsz Życia" przeszedł ulicami Warszawy

"Narodowy Marsz Życia" przeszedł ulicami Warszawy

Źródło:
PAP

Sztab Generalny Wojska Polskiego zaapelował, by uważać na fałszywy profil, który pojawił się w związku z ogłoszonym konkursem na nazwę polskich myśliwców. Niemal identyczne konto namawia do kliknięcia w link i rejestrację na nieznanej stronie.

Sztab Generalny Wojska Polskiego ostrzega przed oszustwem

Sztab Generalny Wojska Polskiego ostrzega przed oszustwem

Źródło:
PAP

Zarząd Zieleni zapowiedział, że w poniedziałek, 15 kwietnia rozpocznie się pierwsze koszenie trawników. W tym roku przez wysoką temperaturę wegetacja przyspieszyła o miesiąc i trawy wymagają już skrócenia.

Zaczynają kosić miejskie trawniki

Zaczynają kosić miejskie trawniki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Uwierzył w historię o podejrzanych operacjach na swoim koncie, którą przekazał mu "pracownik departamentu bezpieczeństwa". Wypłacił oszczędności i gotówkę wpłacił we wpłatomacie na wskazany rachunek. W ten sposób stracił 50 tysięcy złotych.

Zaufał "pracownikowi departamentu bezpieczeństwa"

Zaufał "pracownikowi departamentu bezpieczeństwa"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażnicy graniczni zatrzymali na lotnisku w Modlinie 46-letniego mieszkańca Podlasia. Belgijskie władze poszukiwały go Europejskim Nakazem Aresztowania oraz czerwoną notą Interpolu.

Wysiadł z samolotu i został zatrzymany

Wysiadł z samolotu i został zatrzymany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

34-latek wpadł na kradzieży zabawek w jednym ze sklepów wielkopowierzchniowych w Piasecznie. Mężczyznę zatrzymał pracownik ochrony, kiedy ten przekroczył linię kas i nie miał zamiaru zapłacić.

Wziął ze sklepowej półki zabawki, nie zamierzał za nie płacić

Wziął ze sklepowej półki zabawki, nie zamierzał za nie płacić

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wiosna to czas wzmożonej aktywności zwierząt. Na drogach Mazowsza częściej dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem leśnej zwierzyny. Policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu lasów, łąk i pól uprawnych.

Dzikie zwierzęta na drogach. Co zrobić, jeśli dojdzie do zderzenia

Dzikie zwierzęta na drogach. Co zrobić, jeśli dojdzie do zderzenia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do śródmiejskiej policji wpłynęło zawiadomienie dotyczące incydentu przy pomniku na placu Piłsudskiego, który miał miejsce w 14. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zabrał wówczas nie swój wieniec. Policjanci upomnieli Jarosława Kaczyńskiego, według nich zatrzymanie polityka nie było konieczne. Właściciel wieńca Zbigniew Komosa potwierdza, że złożył zawiadomienie, które dotyczy zniszczenia mienia za ponad 800 złotych. Dodatkowo złożył skargę na bierność policjantów.

Jarosław Kaczyński zabrał nie swój wieniec. Jest zawiadomienie

Jarosław Kaczyński zabrał nie swój wieniec. Jest zawiadomienie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tramwajarze przygotowali kompleksowy plan remontów torów o łącznej długości ponad 5 kilometrów. Naprawy bieżące obejmą łącznie 15 kilometrów. Wymienione zostanie 1,2 kilometra szyn i 30 zwrotnic. Regenerację przejdzie 6 kilometrów szyn, a wyszlifowanych zostanie kolejne 15 kilometrów.

Plany remontowe tramwajarzy. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia

Plany remontowe tramwajarzy. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia

Źródło:
PAP

Zbliża się 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Blisko 800 osób będzie zaangażowanych w przygotowania do tegorocznych uroczystości. Wolontariusze mogą się już zgłaszać do pomocy w organizacji wydarzeń obchodowych.

Uczczą pamięć o bohaterach powstania. Wolontariusze mogą się już zgłaszać

Uczczą pamięć o bohaterach powstania. Wolontariusze mogą się już zgłaszać

Źródło:
PAP