Rusza remont toru WKD. Bilet "dokasuj" długopisem

ztm.waw.plWarszawska Kolej Dojazdowa

Tegoroczne wakacje pasażerom Warszawskiej Kolei Dojazdowej upłyną pod znakiem utrudnień. 1 lipca rozpocznie się remont jednego z torów na trasie Warszawa Śródmieście - Komorów. Pociągi nie będą jeździć na odcinku Śródmieście - Warszawa Zachodnia. Na innych częściach trasy ruch będzie znacznie ograniczony.

W związku z remontem toru zawieszone zostanie bezpośrednie połączenie WKD ze Śródmieścia do Grodziska Mazowieckiego i Milanówka. Jak podają kolejarze, z ruchu wyłączone zostaną tory na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Zachodnia WKD.

Z kolei na trasie Warszawa Zachodnia - Komorów składy w obu kierunkach kursować będą tylko po jednym torze.

Pociągami WKD przejechać będzie można z Warszawy Zachodniej do stacji Grodzisk Mazowiecki Radońska - konieczna będzie jednak przesiadka pomiędzy pociągami na przystanku Opacz.

Składy kursować będą także z Milanówka Grudowa do Komorowa (z przesiadką – przez cały tydzień – do autobusu komunikacji zastępczej) oraz z Grodziska Mazowieckiego Radońska do Komorowa (z przesiadką – tylko w dni powszednie – do autobusu komunikacji zastępczej).

Autobus zamiast pociągu

Na czas remontu uruchomiano zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. Będzie ona kursować na trasach:

Pruszków WKD - Warszawa Śródmieście WKD (kursuje w dni powszednie, w godzinach szczytu),

Komorów WKD - Warszawa Śródmieście WKD (kursuje we wszystkie dni tygodnia, przez cały dzień),

Tworki – Michałowice (kursuje w dni powszednie, w godzinach szczytu).

Długopis zamiast kasownika

ZTM przypomina, że podróżujący WKD mogą przesiąść się do autobusowej komunikacji zastępczej na podstawie ważnego biletu WKD (jednorazowego lub okresowego).

Trzeba jednak pamiętać, że takiego biletu nie będzie można skasować w kasownikach autobusowych. Aby kontroler biletów ZTM uznał ważność biletu pasażerowie będą musieli "dokasować" go ręcznie. Na kartoniku w miejscu przeznaczonym na odcisk datownika trzeba będzie odręcznie wpisać datę, godzinę i minuty rozpoczęcia przejazdu.

Ponadto, jak informuje ZTM, bilety czasowe WKD w pojazdach ZTM zachowują ważność na odcinku odpowiadającym odcinkowi linii WKD, który byłby pokonany w danym czasie, w warunkach normalnego ruchu pociągów.

W praktyce oznacza to, że np. podróżując w kierunku centrum Warszawy można po opuszczeniu pociągu WKD na stacji Warszawa Zachodnia przejść do autobusu ZTM i dojechać nim do Centrum, mimo że czas przejścia na przystanek autobusowy i dojazdu autobusem przekracza strefę czasową określoną na bilecie WKD, jednakże nie można robić w tej podróży przerw przekraczających konieczny czas przejścia pomiędzy peronami i przystankami autobusowymi.

Posiadacze biletów WKD będą mogli korzystać także z pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

jk/r

Źródło zdjęcia głównego: ztm.waw.pl

Pozostałe wiadomości