Rozebrali kładkę nad Trasą AK


Kładka nad Trasą AK została ostatniej nocy rozebrana. Na czas prac drogowcy wprowadzili zmiany w organizacji ruchu.

Jeszcze w sobotę rano kładka była rozebrana do połowy. Ale w niedzielę, po kolejnych nocnych pracach, zniknęła. - Nie ma śladu po filarach, które stały pomiędzy jezdniami. Rozebrana została też kładka - relacjonował w niedzielę rano Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Prace nocne

Utrudnienia związane z rozbiórką kładki rozpoczęły się w piątek od godziny 22.00. Prace trwały do 6 rano. W tym czasie zamykane były na przemian jezdnie w kierunku Wisły oraz w stronę Woli.

Na odcinku 400 metrów, pomiędzy ulicami Mickiewicza a Gwiaździstą, kierowcy korzystali tylko z jednej jezdni, na której mieli po dwa pasy w obu kierunkach.

Sytuacja powtórzyła się w nocy z soboty na niedzielę. Kolejne miały być prowadzone z niedzieli na poniedziałek, ale drogowcy poinformowali, że udało się już zakończyć wcześniej wszystkie prace.

Remont do 2015 roku

W związku z remontem Trasy AK i mostu zamknięte są trzy przejazdy: wjazdy na most z Modlińskiej i Jagiellońskiej oraz zjazd z mostu na Wisłostradę w kierunku Łomianek. 8 listopada wyłączone zostaną kolejne trzy zjazdy: na prawym brzegu z Tarchomina w kierunku Marek, a na lewym z mostu na Wisłostradę w kierunku centrum i z Trasy AK na Gdańsk.

Zamknięta dla ruchu zostanie również północna jezdnia Trasy AK od ul. Modlińskiej do ul. Gwiaździstej. Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię południową. Będą tam po dwa pasy ruchu w każdym kierunku

Od 9 listopada, w godzinach 6 – 22 na Trasie AK obowiązywać będzie zakaz jazdy dla tirów.

Kładka nad Trasą AK prawie rozebrana
Kładka nad Trasą AK prawie rozebranaDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

su/roody

Źródło zdjęcia głównego: Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości